اگر شما قصد سفر به مشهد مقدس را دارید، احتمالا امکانات و آسایش کافی جهت استراحت یکی از اولویت های شما و زیارت دلپذیر اولویت دیگر شما خواهد بود. در نتیجه در این قسمت قصد داریم که نکاتی را جهت به دست آوردن این اولویت ها بیان کنیم.

۱.        امکانات رفاهی هنگام سفر به مشهد

قطعا شما به مکانی جهت استراحت کافی و آرامش بخش نیاز دارید که میتواند هتل باشد و یا خانه هایی که اهالی این شهر جهت اجاره به شما معرفی میکنند.

بهتر است جهت کاهش نگرانی ها و سفر با خیال راحت، قبل از سفر کردن هتل مناسب را انتخاب و رزرو کنید. که انتخاب هتل با توجه به بودجه شما میتواند متفاوت باشد. از این رو میتوانید جهت داشتن انتخاب مناسب با یک آژانس مسافرتی مشورت کنید و از آنها راهنمایی بخواهید.

بهترین زمان جهت سفر به مشهد اواخر بهار و اوایل پاییز است که مشهد خلوت است و همچنین دارای آب و هوای معتدلی میباشد.

اگر بخواهید کار خودتان را راحت تر کنید از آژانس مسافرتی مورد نظر به جای تهیه هتل، تور مشهد خود را بخواهید که با توجه به بودجه شما، هتل، بلیط رفت و برگشت و تاریخ مناسب را اعلام کنند. البته میتوان گفت این مورد فقط در مورد شهر مشهد مورد توجه نیست بلکه در صورتی که شما قصد سفر به هر شهری را داشته باشید تهیه تور راحت ترین کار میباشد که میتواند شما را در داشتن سفری مطمئن تر یاری کند.

با استفاده از جستجو در گوگل و یا شناخت آژانسی مطمئن از قبل، برای تهیه تور خود، به عنوان مثال تور شیراز و یا هر شهر دیگری میتوانید اقدام نمایید.

۲.       نکاتی جهت زیارت امام رضا

همچنین با توجه به اینکه مشهد به دلیل وجود حرم امام رضا (ع)، بزرگترین مقصد گردشگری ایران محسوب میشود، نکات قابل توجه هنگام زیارت به صورت زیر میباشد:

آیت الله بهجت در کتاب برگی از دفتر آفتاب، زیارت دلپذیر را به صورت زیر توصیف کرده:

  1. زیارت شما قلبی باشد. در موقع ورود اذن دخول بخواهید، اگر حال داشتید به حرم بروید.
  2. به قلبتان مراجعه کنید و ببینید آیا تحولی در آن به وجود آمده و تغییر یافته است یا نه؟ اگر تغییر حال در شما بود، حضرت علیه‌السلام به شما اجازه داده است.
  3. ملتفت باشید! معتقد باشید! شفا دادن الی ماشاءالله به تحقق پیوسته.
  4. همه زیارتنامه‌ها مورد تأیید هستند. زیارت جامعه کبیره را بخوانید. زیارت امین الله مهم است. -قلب شما- این زیارات را بخواند. با زبان قلب خود بخوانید.
  5. عمل کنیم به هر آنچه که می‌دانیم. احتیاط کنیم در آنچه خوب نمی‌دانیم. با عصای احتیاط حرکت کنیم.

۳.     مراکز خرید مشهد

مشهد دارای مراکز خرید متعدد میباشد که میتوانید جهت خرید سوغات و … مراجعه نمایید، در این قسمت لیست مراکز به همراه آدرس و شماره تماس ذکر شده است:

  • مجتمع تجاری الماس شرق

آدرس: مشهد ،انتهای بلوار خیام ،بلوار بهارستان ،مجتمع تجاری الماس شرق

شماره: ۰۵۱۳۷۱۱۳۱۱۱

ساعات کاری: ۱۰ صبح الی ۲۳ شب

  • مجتمع تجاری وصال

آدرس: مشهد، انتهای بلوار خیام شمالی، بلوار بهارستان، جنب مجتمع تجاری الماس شرق

شماره: ۰۵۱۳۷۱۱۵۵۵۵

ساعات کاری: ۱۰ صبح الی ۲۳ شب

  • مجتمع تجاری پروما

آدرس: مشهد، ضلع شمال شرقی میدان جانباز ،مجتمع تجاری پروما

شماره: ۰۵۱۳۷۶۳۷۴۰۱

ساعات: ۹ صبح الی ۲۴ شب

  • مجتمع تجاری آلتون

آدرس: مشهد، بلوار دانشگاه، بین دانشگاه ۲۲ و ۲۳ ،مجتمع تجاری آلتون

شماره: ۰۵۱۳۸۴۹۱۳۵۱

ساعات کاری: ۹:۳۰ صبح الی ۲۲ شب

  • مجتمع تجاری ویلاژ توریست

آدرس: مشهد، ابتدای جاده طرقبه، ویلاشهر، مجتمع تجاری تفریحی ویلاژتوریست

شماره: ۰۵۱۳۵۵۱۰۹۵۶ – ۰۵۱۳۵۵۱۰۹۵۸

ساعات کاری: ۱۰ صبح الی ۲۳ شب

 

 

۴.      اماکن تفریحی مشهد

مشهد شهری است هم زیارتی و هم سیاحتی، در هنگام سفر به مشهد میتوانید از امکانات تفریحی این شهر نیز استفاده کنید.

این شهر دارای امکانات تفریحی نظیر باغ پرندگان مشهد، آکواریوم شهر دریایی، شهربازی هپلی لند، پارک های آبی متنوع و رستوران های معروفی میباشد.

اگر بخواهیم یکی از محبوب ترین جاذبه های تفریحی این شهر را معرفی کنیم: باغ پرندگان مشهد میباشد و محبوترین رستوران این شهر، رستوران پسران کریم است.

با این حال با توجه به سن مسافران و علایقشان ممکن است انتخاب های متفاوتی داشته باشند.  اما در هر صورت پیشنهاد میکنیم از مکان های تفریحی مشهد هم دیدن کنید.

امیدواریم این مقاله که توسط آژانس مسافرتی ایرونا سیر تهیه شده برای شما مفید بوده باشد و بتواند در سفر بهتر شما به مشهد مقدس تاثیر گذار باشد. اما در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر میتوانید با مشاورین آژانس تماس بگیرید.