منطقه ییلاقی خادر یکی از جاذبه های گردشگری شهر مشهد می باشد که در منطقه شاندیز و طرقبه و روستای خادر قرار گرفته است.

ما در این محتوا به این روستای زیبا در منطقه ییلاقی شاندیز مشهد سر زده ایم و تقریبا چیزی بالغ بر ده ها منطقه گردشگری مانند منطقه ییلاقی خادر را شناسایی کرده ایم.

ازین رو از شما همسفران محترم که تمایل به استفاده از تور مشهد ایرونا را دارید درخواست میکنیم برای آشنایی بیشتر با این منطقه زیبا با ما تا پایان همراه باشید.

منطقه ییلاقی خادر | موقعیت و انتخاب

منطقه ییلاقی خادر | موقعیت و انتخاب

مشهد از نظر جغرافیایی در میان منطقه کوهستانی واقع شده است و به همین دلیل از آب و هوای بسیار خوبی برخوردار است.

روستاهای اطراف این شهر هم مانند منطقه ییلاقی خادر بر همین اساس و مزیت شکل گرفته و به یکی از جاذبه های گردشگری شهر مشهد تبدیل شده اند.

امروز قصد داریم یکی از اماکن گردشگری و به نوعی ییلاقات اطراف مشهد و همچنین برخی از اطلاعات مربوطه درباره این منطقه را بررسی کنیم.

به راه های دسترسی و ویژگی های آنها اشاره کنیم تا به منطقه ییلاقی خادر زیبا سفر کرده و اوقات خوشی را در این منطقه داشته باشید.

اگر قصد سفر به مشهد را دارید ، جدا از بسیاری از جاذبه های طبیعی و شهری در شهر ، می توانید حساب ویژه ای باز کنید و از گشت و گذار در حومه اطراف لذت ببرید.

ازین رو پس از گذشت مدتی به این نتیجه رسیدیم که دادن ایده های ناب در زمینه تور مد نظر از جمله تور مشهد ترکیبی ،زمینی وهوایی نه تنها سبب رشد و تقویت اجرا شده است.

بلکه در نوع خود در جذب همسفران تور مشهد بسیار سهیم بوده و همسفران تور مشهد توانسته اند با شناخت کامل از موقعیت ها و اماکن و جاذبه های دیدنی شهر مشهد برنامه ای از پیش تعیین شده و برای خود در مدت اقامت در شهر مشهد  داشته باشند .

 ازینرو روزانه تعدادی اماکن و جاذبه دیدنی مشهد مانند منطقه ییلاقی خادر را برای شما همسفران بازگو میکنیم و کلیات آن را در قسمت اطلاعات گردشگری درج میکنیم .

همه آنچه باید دراین باره بدانیم

همه آنچه باید دراین باره بدانیم

یکی دیگر از این دیدنی ها در شهر مشهد منطقه ییلاقی خادر می باشد که محیطی سبز و خنک همراه با طبیعتی زیبا را برای همسفران تور مشهد رقم خواهد زد .

مشهد علاوه بر اینکه یکی از بزرگترین شهرهای مذهبی و زیارتی محسوب می‌شود جاذبه‌های طبیعی زیادی هم برای جذب گردشگران و مسافران دارد.

جاذبه هایی که در نوع خود بی نظیر و منحصر به فرد هستند مانند پارک جنگلی وکیل آباد، ماسوله خراسان، ییلاقات فراوان، هفت حوض و غارها و سد هایی طبیعی .

روستای خادر واقع در یک کیلومتری شاندیز در درون دره‌ای زیبا به وسعت هزار هکتار قرار گرفته که بافت آن نیز از چندین دره کوچک و بزرگ شکل گرفته است.

دشتی ناهموار در ارتفاعات منطقه، در گذشته محل رویش گیاهان دارویی بوده است. اراضی خادر با وضعیتی منحصربه فرد در حد فاصل دو رودخانه شاندیز و نغندر قرار گرفته است.

ارتفاعات این منطقه مناسب برای کوهپیمایی خانواده‌ها است و وجود قنات و استخر در بخش غربی آن موسوم به سرچشمه محل اطراق مناسبی برای گردشگران محسوب می‌شود.

نکته جال توجه درباره روستا و منطقه ییلاقی خادر تغییر نام در گذر زمان می باشد که ابتدا به دلیل وزش بادهای شدید و وجود گیاهان وحشی بنام خاردره معروف بود .

در گذر زمان به خدار به معنی سرگشته در زبان محلی تغییر پیدا کرد و از جمله جاذبه های دیگر روستا و منطقه ییلاقی به سرچشمه و آتشکده میتوان اشاره کرد .

مادراین امحتوا تلاش کردیم تا یکی از منطق ییلاقی شاندیز را بشما معرفی کنیم و از شما بابت بازدید از محتوای نقاره خانه حرم در مشهد متشکریم .