راهنمای سفر به کویر مرنجاب

تا چند سال پیش در ایران افرادی که به دنبال گردش و تفریح بودند همیشه جنگل و دریا و کوه اولویت اولشان بود ولی رفته رفته کویر گردی در ایران در میان گردشگران از محبوبیت خاصی برخوردار شد .

کشور ایران یکی از کشور هایی است که کویر گردی در آن لذت بسیاری دارد، کویر مصر و کویر مرنجاب دو کویر معروفی هستند که در ایران برای کویر گردی انتخاب میشوند .

در این  مقاله قصد داریم نگاهی کلی به کویر مرنجاب داشته باشیم

چرا کویر مرنجاب ؟

شنیده میشود که نام این کویر را شاه عباس صفویه انتخاب کرده است و همین طور بعضی ها میگویند که پیدا کردن آب شیرین در این کویر مشکل ساز بوده است و کندن چاه قنات و رسیدن به آب شیرین کاری سخت و طاقت فرسا بوده است از این رو اسم این کویر را “مرد رنج آب” گذاشته بودند که رفته رفته تغییر کرد و به “مرنجاب” تبدیل شد.

کویر مرنجاب کجاست؟

کویر مرنجاب در استان اصفهان و در نزدیکی شهر اران و بیدگل قرار گرفته است و فاصله آن تا شهر کاشان ۵۳ کیلومتر و تا اصفهان حدود ۷۲۰ کیلومتر میباشد .

این منطقه در زمان صفویان جزو محل های محبوب شاه عباس صفویه بود و در مسیر جاده ابریشم قرار داشت .

راهنمای سفر به کویر مرنجاب 

بهترین مسیر برای رسیدن به کویر مرنجاب حرکت از آران و بیدگل به پادگان شهر است که یک مسیر ۴۰ کلیومتری جاده خاکی دارد و پس از طی کردن این جاده به کویر مرنجاب خواهید رسید .

اگر میخواهید با ماشین شخصی خود سفر کنید حتما وسایل مورد نیاز مثل آب و غذای کافی همراه داشته باشید .

بهترین زمان برای سفر به کویر مرنجاب 

فصل پاییز و زمستان و اوایل بهار بهترین زمان برای سفر به این کویر میباشد ، درسته که در تمامی روز های سال آفتاب مستقیم و حرارت وجود دارد ولی در این فصل ها کمی از حرارت این منطقه کاسته میشود و بهترین زمان گردش میباشد .