اجرای تور اصفهان هوایی پکیجی است که در آن سفری به عمق تاریخی و تمدن ایران و بازدید از اماکن گردشگری و سر زدن به گذشته ایران سر خواهیم زد .

در این محتوا با شما میخواهیم به شهر اصفهان سفر کنیم و از مختصر اطلاعات شهر ، شرایط سفر هوایی ، بهترین زمان سفر هوایی و … به اصفهان اطلاعاتی را منتشر کنیم .

از شما همسفران محترم خواهشمندیم تا پایان این محتوا با ما همراه باشید و با بهره ازین محتوا و کسب تجربه ای بهتر سفری بهتر را انتخاب و رزرو نمایید .

اجرای تور اصفهان هوایی | اطلاعات پایه

زیبایی های شهر اصفهان

شهر اصفهان که مرکز شهرستان اصفهان و استان اصفهان می باشد پنجمین شهر پر جمعیت ایران و به نقل از منابع بین المللی ۱۶۵ مین شهر از لحاظ جمعیت در جهان است .

در اجرای تور اصفهان هوایی آگاه باشید که این شهر عنوان مرکز تاریخی کشور می باشد و آن دلیل جز قرار گرفتن در قلب تاریخ و تمدن ایران چیز دیگری نمیتواند باشد .

همچنین در دوران صفویان که در سالهای ۱۰۵۰ تا ۱۷۷۲ میلادی زمام حکومت را در دست داشتند به عنوان پایتخت ایران بود و از رونق زیادی برخوردار بود .

این شهر در سال ۱۳۹۴ به همراه یکی دیگر از شهرهای نواحی شمالی کشور به عنوان اولین شهرهای خلاق ایران در یونسکو به ثبت رسیده است .

دلیل خلاقیت این شهر هم وجود معماری نوین ایرانی و همچنین وجود پل هایی سرپوشیده و معماری های زیبایی که نظیر آن نقش جهان است ، می باشد .

ازین رو کافی بود تا این شهر با وجو اماکن و زیبایی های منحصر به فردش از عنوان اصفهان به نصف جهان در بین عام نام برده شود .

 طبق آخرین بررسی های سازمان آمار و نفوس و مسکن و سرشماری های انجام شده در سال ۱۳۹۵ جمعیت این شهر به حدود ۳ میلیون نفر رسیده است .

در بین ترک ها،لرها،عربها،ارمنیها،بهودیها،گرجی ها و کردهای ساکن با لهجه های مادری اما زبان مردم اصفهان بصورت کلی فارسی است .

به همین نسبت که در قومتهای مختلف از انها یاد شده با ادیان مختلف ارمنه ، یهودیان ، زرتشتیان و سایر اقلیت های مذهبی اما دین اسلام بخش اصلی مردم است .

به همین دلیل ما مختصر بسیار کوتاهی از شهر را برای شما که تمایل به اجرای تور اصفهان هوایی دارید را بازگو کردیم و محتوای مفصلتر را بزودی منتشر خواهیم کرد .

شهر اصفهان و شرایط آب وهوایی

اجرای تور اصفهان هوایی | شرایط آب وهوایی

شهر اصفهان از نظر موقعیت جغرافیایی در منطقه ای در دامنه کوه های زاگرس و در کنار زاینده رودی که از زاگرس نشات و به باتلاق سرازیر میشود قرار دارد .

همچنین از چهار جهت شمالی با شاهینشهر،غرب خمینی شهر،شرق به دشت و جنوب به فلاورجان متصل است و از ۱۵ منطقه شهرداری برخوردار است .

همچنین نکته بسیار جالب شهر اصفهان برای شما همسفران که علاقه مند به اجرای تور اصفهان هوایی هستید قرار گرفتن وضعیت شهر از بالاشهر آن است که همیشه سوال بوده .

شهر اصفهان با فاصله ۱۵۷۰ متر از سطح دریاها از شمال شرقی به کویر و در قسمت جنوب غربی به دامنه و کوه های زاگرس متصل میگردد .

شیب این شهر بطور نرمال ۲ درصد می باشد و به دلیل وجود آب در منطقه جنوبی شهر این شهر برخولاف بیشتر شهر در قسمت جنوبی توسعه بیشتری دارد .

درست است که شهر اصفهان در اصل در منطقه ای تقریبا خشک و کویری قرار دارد اما به دلیل وجود زاینده رود دارای جنگلی حوش آب و هوا بنام ناژوان است . 

همچنین وجود کوه کلاه قاضی و صفه که در میان این جنگل زیبا قرار دارد از دیگر منابع گردشگری شهر اصفهان می باشد .

البته که منطقه کلاقاضی بعنوان پارک ملی می باشد و به زیستکاه جانورانی نظیر آهو،کل،پاژن،بز و عقاب می باشد .

همچنین با توجه به تغییرات اقلیمی که در کل دنیا وجود دارد سبب شده تا این شهر از حالت خشک به فراخشک تغییر ماهیت جوی دهد .

اجرای تور اصفهان هوایی هم در فصول مرتبط با همین آب و هوا و شرایط جوی قابل اجرا می باشد بنابراین با مطالعه این مطلب نسبت به سفر خود آگاهانه تصمیم بگیرید .

اجرای تور اصفهان هوایی | درباره فرودگاه

اجرای تور اصفهان هوایی | درباره فرودگاه

شهر اصفهان هم به مانند خیلی دیگر از شهرهای و بهتر است بگوییم کلانشهرها از وجود فرودگاه و آن هم از نوع بین المللی بهر ه مند است .

لازم به ذکر است جایی شما با اجرای تور اصفهان هوایی واردش میشوید یعنی فرودگاه اصفهان یکی از قدیمترین فرودگاه های کشور میباشد که در منطقه صفه قرار گرفته شده است .

همچنین این فرودگاه در سال ۱۳۶۱ به جهت انجام اقدامات هوایی نظیر مسافری،آموزشی ، خدمات هوایی برنامه ای و غیر برنامه ای تاسیس شده است .

این فرودگاه با وجود تجهیزات روز دنیا از نظر سیستم ناوبری و تجهیزات خط بوده و دارای دو باند به عرض ۴۵ متر و طول ۴۴۰۰ متر و ۱۰ جایگاه جهت پذیرش مسافر گیری است .

همچنین فرودگاه اصفهان که با نام فرودگاه شهید بهشتی شناخته می شود دارای دو ترمینال مسافربری داخلی و خارجی با همه امکانات می باشد.

از نکات مثبت فرودگاه اصفهان قرار گرفتن آن در خارج از شهر با فاصله نسبی حدود ۲۵ دقیقه با وسیله نقلیه بسیاری از مشکلات نظیر خود را ندارد .

وجود فرودگاه داخل شهر ضمن ایجاد ترافیک های سنگین در سطح شهر سبب تولید آلودگی صوتی بسیار زیاد میکند که در بیشتر شهر ها نمونه آن را شاهد هستیم .

به همین دلیل فردودگاه شهید بهشتی اصفهان با قرارگیری در منطقه ای فوق العاده ضمن کاهش ترافیک حاصله همچنین سبب عدم ایجاد آلودگی صوتی گردیده است .

  شما همسفران محترم که با اجرای تور اصفهان هوایی تمایل به استفاده از پرواز را دارید کافیست تا در زمان رزرو تور اصفهان خود اقدام به ترانسفر نمایید تا به محل مذکور منتقل شوید .

اجرای تور اصفهان هوایی | بهترین زمان

اجرای تور اصفهان هوایی-بهترین زمان سفر

اجرای تور اصفهان هوایی صرفا” مختص یک تایم یا زمان خاص نیست و در تمام ایام سال توسط شرکت ایروناسیر قابل اجرا می باشد .

در بیشتر مواقع بدلیل ایام تعطیلی و همچنین شناور بودن قیمت بلیت شاهد افزایش و کاهش نرخ هستیم که دلیل اصلی این تغییرات را میتوان به ایام نسبت داد .

با توجه به توضیحات ارائه شده درباره فرودگاه شهید بهشتی اصفهان و مختصات عملیاتی این فرودگاه از نظر کاربردی و فضای اقتصادی و مسافری میتوان به موارد زیر اشاره کرد .

از جمله ایرلاین های داخلی ایران ایر،آتا،آسمان،تابان،کاسپین،ماهان،کارون،زاگرس،کیش ایر،قشم ایر،وارش،سپهران، در این فرودگاه تردد میکنند .

از جمله ایرلان های خارجی این فرودگاه میتوان به شرکت هایی چون ترکیش ایر،العراقیه،قطرایرویز و فلای دبی هستند .

در مسیر اجرای تور اصفهان هوایی هم میتوان به مانند سایر شهرهای کشور که از دو نوع سرویس دهی بهره میبرند اشاره کرد که عبارتند از تور اصفهان چارتر و سیستمی .

در تورهای سیستمی باید درد نظر داشته باشید که قیمت پرواز به نسبت سایر پروازهای بخش خصوصی از قیمت به مراتب بالاتری برخوردار است .

فارغ از بالا بودن فروش بلیت سیستمی امتیازهای مثبتی نظیر امکان استرداد بلیت به قوانین حاکم بر بلیت و همچنین صدور بلیت نیم بها امکانپذیر می باشد .

اما در موضوع اجرای تور اصفهان هوایی بصورت چارتر قیمت تور کاملا متفاوت است و شما میتوانید تقریبا با قیمت ۳۰ الی ۴۰ درصد پایین تر در شرایط عادی اقدام به رزرو نمایید .

از نکات مثبت این نوع رزرو قیمت پایین هزینه بلیت و تور می باشد و تنها نقطه ضعف ان عدم صدور بلیت نیم بهاء و استرداد بلیت چارتر می باشد .

گشت و گذار در شهر اصفهان  

گشت و گذار در شهر اصفهان

همانطور که مستحضر هستید اصفهان یکی از شهرهایی است که برای بازدید ازین شهر نمیتوان با اجرای تور اصفهان هوایی به مدت محدود گشت را به پایان رساند .

باید برای بازدید ازین شهر از قبل برنامه بسیار منظمی داشته باشید همچنین زمانبندی در بازدید از اماکن گردشگری بسیار حائز اهمیت است .

با توجه به تعداد زیاد اماکن گردشگری و تاریخی لازم است بدانید که زمانبدی فوق بسیار حائز اهمیت است و برای این موضوع انتخاب پکیج گشت های داخل تور بسیار مفید است .

استفاده از پکیج هایی که ما در بستر اجرای تور اصفهان هوایی طراحی کرده ایم سبب شده تا ضمن کاهش هزینه های ترانسفر بصورت شخصی و ورودیه های اماکن دیدنی شما با وجود لیدرهای مجرب این شرکت و متخصص بهترین برنامه گشت های داخلی را تجربه کنید .

ما در ایرونا همانند سایر تورهای داخلی برنامه گشت های خود را با توجه به تعداد روزهای اقامت در هتل تنظیم کرده ایم و بنابه مدت اقامت شما گشت ها را خریداری میکنید .

گشت های روز اول : میدان مقش جهان ، کاخ عالی قاپو ، عمارت چهلستون ، مسجد جامع عباسی ، مسجد شیخ لطف الله ، بازار قیصریه

گشت های روز دوم : عمارت منارجنبان ، آتشگاه ، کلیسا و موزه وانک ، سی و سه پل ، پل خواجو از جمله اماکن دیدنی این شهر می باشد که در برنامه ها قابل اجرا می باشد .

همچنین ما در ایرونا اقدام به تولید محتوا کلیه اماکن گردشگری شهر اصفهان خواهیم کرد و از ابتدا مانند محتوای قبلی ( اجرای تور شیراز ترکیبی ) اطلاعات سازی خواهیم کرد .