اجرای تور تفلیس بصورت همه روزه با پروازهای منظم و ساعت عالی توسط ایرلاین های داخلی و خارجی یکی از پکیج های مورد علاقه و مقاصد هدف گردشگران می باشد .

در این تور تمامی مسافران و یا به نوعی بیشتر سفرها بصورت هوایی صورت میگیرد و به دلیل مسافت طولانی تا مقصد هدف معمولا سفر زمینی کمتر انجام میشود .

اگر تمایل دارید تا برای سفر به گرجستان با اجرای تور تفلیس اطلاعاتی مفیدی بدست آورید از شما دعوت میکنیم تا پایان این محتوا با ما همراه باشید .

اجرای تور تفلیس | درباره شهر قسمت یک

اجرای تور تفلیس

کشور گرجستان یکی از کشورهایی است که در زاویه جنوب شرقی اروپا  قرار دارد و تفلیس به عنوان پایتخت این شهر تلقی میشود .

اگر تمایل دارید تا به تمام اطلاعات برای استفاده از اجرای تور تفلیس دسترسی داشته باشید کافیست تا این محتوا را مطالعه کنید

این شهر که در اطراف رودخانه متکواری می باشد جمعیتی معادل یک میلیون و پانصد هزار نفر را درخود جای داده است .

این شهر در زمان های گذشته توسط یکی از پادشاهان باستان گرجستان بنام واختانک یکم پایه نهادینه شد و به جهت وجود چشمه های آب گرم با نام تفلیس قرار گرفته شد .

تاریخ پرفراز و نشیب تفلیس را می‌توان از معماری آن درک کرد که ترکیبی از معماری قرون وسطی، معماری نئوکلاسیک و معماری استالینیست است.

تفلیس در طول تاریخ سکونتگاه مردم مختلفی با نژاد، فرهنگ و مذاهب مختلف بوده‌است ولی امروزه از نظر مذهبی در شمار شهرهای مسیحی ارتدوکس شرقی به حساب می‌آید.

اجرای تور تفلیس | درباره شهر قسمت یک

نکته حائز اهمیت در اجرای تور تفلیس که به نامگذاری شهر مرتبط میباشد،در زبان گرجی نام این این شهر تبیلیسی است و در این شهر به این نام خوانده می شود.

اما در گذشته به دلیل اینکه این شهر مرکز فرهنگی اسلام بود به عربی طفلیس تلقی میشد و سپس در ایران،ترکیه،آلمان و تعدادی کشور دیگر به تفلیس نامیده شده است .

این شهر در ۱۲۰ کیلومتری رشته کوه قفقاز بزرگ و ۲۵۰ کیلومتری دریای سیاه قرار دارد و با شهرهای تاشکند، استانبول، رم، بارسلون، بوستون، و شیکاگو هم عرض است .

همچنین قرارگیری شهر در درود دره ای که در دو طرف رود متکواری قرار دارد گسترده شده است و این رود از ترکیه به طول ۳۶ کیلومتر در در شهر جاریست .

به توجه به سرعت زیاد آب در بین راه سد اورتاچالا قرار دارد که سرعت جریان آب را در مسیر شهر کاهش می‌دهد و رژیم آبی آن را تنظیم می‌کند .

اجرای تور تفلیس | درباره شهر قسمت دو

اجرای تور تفلیس | درباره شهر قسمت دو

با توجه به مفصل بودن مبحث درباره شهر تفلیس در این محتوا تلاش خواهیم کرد اطلاعاتی جامع درباره شهر جهت اجرای تور تفلیس را با شما درمیان بگذاریم .

ازین رو با توجه به حجم زیاد اطلاعات و تحقیق و مطالعه های دانشنامه های مختلف مادر چند پاراگراف به این موضوع پرداخته ایم .

با افزایش جمعیت ساخت و ساز به دامنه‌ها و تپه‌ها و فلاتهای اطراف رودخانه کشیده شد که این فلات‌ها در شمال و شمال شرقی شهر واقع شده‌است.

قسمت‌های جنوب شرقی شهر از خیابان‌های تنگ و خانه‌های قدیمی دو یا سه طبقه تشکیل شده که مجموعه قدیمی شهر تفلیس را تشکیل می‌دهد .

اگر برای سفر با اجرای تور تفلیس خودتان را آماده کرده اید باید بدانید آب و هوای تفلیس اقلیم نیمه‌گرمسیری مرطوب با تأثیرات غالبِ اقلیم قاره‌ای مرطوب است.

درباره تاریخ و تمدن شهر تفلیس

تفلیس دارای زمستان‌های نسبتاً سرد و تابستان‌های فوق گرم و میزان رطوبت در این شهر در تابستان و اواخر فصل به حداکثر خود میرسد .

همچنین از نظر بارندگی بارش برف نیز به‌طور میانگین ۱۵ تا ۲۵ روز در سال است. شهر و کوه‌های اطراف آن عموماً پوشیده از ابر هستند .

در آخرین سرشماری که در سال ۲۰۱۶ صورت گرفت جمعیت شهر تفلیس و حومه آن حدود ۲.۴۵۰.۰۰۰ هزار نفر به ثبت رسیده است .

با توجه به ظرفیت جمعیت قومیت های مختلفی از قبیل ارمنی،کرد،یونانی،آذری،اکراینی و بیشتر جمعیت را حدود ۸۶ درصد گرجی ها تشکیل داده اند .

قسمت بعدی که ایرونا در اجرای تور تفلیس به آن پرداخته است معماری و ساختار شهر می باشد که از بخش تاریخی تا قسمت درحال توسعه می باشد .

اجرای تور تفلیس |از نظر معماری

اجرای تور تفلیس | از نظر معماری

سالیان درازی از زمانی که گاه و بیگاه به شهر تفلیس حمله ور میشدند گذشت و در این سالها به دلیل تعدد حملات این شهر به ویرانه هایی پوچ تبدیل شد .

دیگر آن شهر با معماریهای بامزه و زیبایش به صورت قبل نبود و جز چند بنا که تا نیمه داغون شد بودند چیزی ازین بافت قدیمی بافی نمانده بود .

کم کم و با توسعه گردشگری بافت قدیم برای مدت کوتاهی بسته شد و تصمیم به بازسازی شهر گرفته شد و معماری سنتی و مدرن شکوفا شد .

تمام مخروبه ها ، خانه ها و هرآنچه مکه خراب شده بود با بازساز یهای مدون به حالت قبل برگشت ، خیابان هایی که جایی برای گذر نبود به سنگفرش مزین شد .

اینجا بود که اجرای تور تفلیس برای همسفران قدم زدن در خیابان های بافت قدیم را به یک تفریح لاکچری و زیبا بدل کرده بود .

بناهای زیبای شهر تفلیس

نظاره کردن به خیابان هایی با تم و سبک سنتی و ساختمان هایی که با نرده های فلزی و بالکن یا تراسی دلباز برای نوشیدن چای بیتابی شما را دوچندان خواهد کرد .

در آخرین سفری که به این منطقه داشتیم موضوع جالبی از دور فکرمان را درگیر کرده بود .زیبایی انحصاری رنگ پردازی ساختمان های بافت قدیم با طبیعت .

اینجا از هر سویی شما درگیر رنگها و سبک و ساختمان ها خواهید شد. قرار گرفتن در شیب تپه ها اثری پلکانی را برای خود در کنار رودخانه طراحی کرده است .

همچنین با توجه به سفر شما با اجرای تور تفلیس کافیست به این قسمت مراجعه کنید چرا که بیشتر دیدنی های شهر در این بافت قرار دارد .

عکاسی قسمت اجتناب ناپذیر این سفر برای شما همسفران محترم خواهد بود.عکس بگیرید و آلبوم خاطرات خودرادر این سفر بسازید .

اجرای تور تفلیس | فرودگاه بین‌المللی تفلیس

اجرای تور تفلیس | فرودگاه بین‌المللی تفلیس

شهر تفلیس هم به مانند خیلی از شهرهای دنیا و همچنین به عنوان پایتخت کشور دارای فرودگاه بین المللی می باشد .

شما همسفران اجرای تور تفلیس لازم است بدانید که این فرودگاه در سال ۱۹۵۲ تاسیس و در فاصله ۱۷ کیلومتری شهر قرار گرفته شده است .

این فرودگاه که با نام فرودگاه شوتا روستاولی معرف حضور همگان است سالانه تعداد بیش از ۳ میلیون نفر را جابجا میکند .

فرودگاه از طریق خیابان جرج بوش، به مرکز شهر تفلیس متصل می‌شود. نخستین ترمینال فرودگاه در سال ۱۹۵۲ میلادی و با سبک معماری استالینیستی ساخته شده‌بود.

این فرودگاه دارای یک باند ۳ کیلومتری از جنس بتن است و ترمینال‌های فرودگاه به گونه‌ای طراحی شده‌اند که قابلیت انتقال بهینه مسافر و بار را داشته ‌باشند .

همچنین وجود ایرلاین های داخلی کشور ایران و ایرلاین های خارجی از اقصی نقاط دنیا برای اعزام مسافر به این شهر در حال فعالیت هستند .

همچنین در سال ۲۰۰۷ یک ترمینال به جمع ترمینا های قدیمی فرودگاه شهر تفلیس اضافه شد . ترمینالی مدرن با امکانت روز دنیا .

شما همسفران محترم که با اجرای تور تفلیس ایرونا به این سفر سیاحتی و گردشگری مشرف شده اید نگران رفتن به فرودگاه نباشید .

ما با قرار دادن ترانسفر استقبال در زمان رسیدن به تفلیس و بدرقه در زمانی که میخواهید پایان سفر را بزنید کنارتان هستیم و تا آخرین لحظه از خدمات ما بهره خواهید برد .

ما با قرار دادن پکیج تراسفر در تور تفلیس خود خیال شما را برای درست رسیدن به فرودگاه و زمان رسیدن منظم و بدن دغدغه راحت کرده ایم .

بهترین زمان سفر به تفلیس

بهترین زمان سفر به تفلیس

ارگ شما تمایل به سفر با اجرای تور تفلیس را در سر دارید باید مد نظر داشته باشید که انتخاب زمان سفر از اهمیت زیادی برخوردار است .

اگر بخوای زمان مناسب سفر به این شهر گردشگری در گرجستان را تحلیل کنیم باید به مواردی بر اساس فصل ، آب و هوا و فستیوال ها اشاره کنیم .

شما بعنوان گردشگر باید تصمیم بگیرید که در کدام یک از بازه های زمانی میتوانید انتخابی بهرتر را در سفر به اینش هر تجربه کنید .

اگر تمایل شما بر اساس سفر در بازه زمانی آب و هوایی می باشد خیلی خودتان را درگیر این موضوع نکنید چراکه در تابستان هوایی گرم و مرطوب و در زمستان نسبتا سرد و مطلوب را تجربه خواهید کرد بنابراین با توجه به شرایط هوایی در تمام فصول سال هوا از شرایط خوبی برخوردار است .

اما اگر بر اساس فصل بخواهیم اشاره کنیم در فصل بهار شرایط سفر به این شهر فوق العاده است . چرا که هم ن سرد است و نه گرم بلکه ایده آۀ برای سفر است .

همچنین در اواسط تابستان به دلیل رطوبت مطلوب در کنار سواحل این شهر چه قدر میتواند گردشگر قرار بگیرد . در واقع در بازه تفلیس مملو از گردشگر است .

همانطور که قبلا برای شما همسفران علاقه مند به اجرای تور تفلیس گفته شده است کشور گرجستان علاقه مند به شاد بودن و جشن دارد .

مردمان این شهر در فستیوال های مختلف شروع به پذیرایی همراه با موسیقی مورد علاقه در کوچه وخیابان میکنند .

ازینرو اگر تمایل دارید تا در فستیوال های مختلف و بخصوصی دیدن کنید کافیست با برنامه ریزی در تاریخ این فستیوال ها اقدام به رزرو تور تفلیس نمایید .

گشت و گذار در سطح شهر با اجرای تور تفلیس

گشت و گذار در سطح شهر تفلیس

همانطور که درتمامی محتواهای بنیادی خود به دیدنی های شهر اشاره کردیم در اجرای تور تفلیس هم به اماکن دیدنی و تاریخی این شهر سفر کرده ایم

در این سفر ضمن بازدید و کسب اطلاعات درست به شما همسفران با تولید اختصاصی هر یک از ماکن های گردشگری شما را با این شهر بیش از پیش آشنا خواهیم کرد .

این شهر هم دارای تمدن و تاریخ بوده ودر طول سالهای دور و نزدیک از اتفاقات پر فراز و نشیبی سر و کله زده و دست و پنجه نرم کرده و این تاریخ امروز نماد گردشگری شده است .

وجود زیبایی هایی بکر و دوست داشتنی که در این شهر وجود دارد و همچمین عجایب زیبایی که در یونسکو به ثبت جهانی رسیده نظر شما را جلب خواهد کرد .

اجرای تور تفلیس گرجستان و دیدنی های شهر

از اماکن دیدنی شهر تفلیس میتوان به : کارتلیس ددا یا مجسمه مادر ،پل صلح تفلیس ،خیابان روستاولی و میدان آزادی ،برج ساعت تفلیس اشاره کرد .

همچنین از جاذبه های گردشگری با ریشه مذهبی میتوان به : کلیسای جامع تثلیث ،مسجد جمعه تفلیس ،آتشگاه تفلیس ،معبد سامتاورو اشاره کرد .

از اماکن گردشگری و تاریخی این شهر میتوان به : قلعه ناریکالا ،یادبود تاریخ گرجستان ،شهر سنگی اوپلیستسیخه ،محله حمام‌های تفلیس نام برد .

از اماکن تفریحی و فرهنگی می توان به : پارک آبی تفلیس ،پارک ریکه تفلیس ،شهربازی متاتسمیندا ،موزه ملی گرجستان ،موزه هنرهای تفلیس ،خانه اپرای پالیاشویلی نام برد

البته اشاره به طبیعت گردی تفلیس مانند دریاچه لیسی ،دریای تفلیس ،دریاچه لاکپشت تفلیس ،سد ژینوالی از دیگر اماکن دیدنی شهر تفلیس می باشد .

تا اینجا ما با کلیات اماکن دیدنی که بازدید کردیم شما همسفران اجرای تور تفلیس را آشنا کردیم و درپایان دعوت میکنیم از آخرین محتوا روستای اسکیمو در فنلاند بازدید نمایید .