۱ – روستای کندوان 

روستای کندوان در آذربایجان شرقی واقع شده است که آب و هوای سردی دارد ، در شکل گیری این روستا کوه سهند نقش به سزایی داشته است ، قدمت این روستا ۶ هزار ساله بوده و خانه های این روستا حدودا ۷۰۰ ساله هستند .

۲- غار سهولان

غار آبی سهولان در آذربایجان غربی قرار دارد و دومین غار آبی بزرگ ایران است مردم محلی این منطقه نام این غار را کونه کوتر یعنی لانه کبوتر گذاشته اند دلیل این نام گذاری نعداد زیادی لانه کبوتر در غار است .

۳-روستای مصر 

روستای مصر یا کویر مصر درست در میانه راه دامغان به نائین و اصفهان قرار دارد. مصر به همراه دو روستای بسیارکوچک دیگر به نامهای امیرآباد و فرحزاد دریک خط شمالی– جنوبی به طول حدود ۶ کیلومتر واقع شده اند.

کویر مصر۴- جنگل ابر 

جنگل ابر در شاهرود قرار دارد و با ده‌ها هزار هکتار مساحت یکی از وسیع ترین جنگل های ایران است. جنگلی بر بلندای ابرها که با فتح ارتفاعاتش لذت پرواز را تجربه خواهید کرد. جنگل ابر با تنوع پوشش‌ گیاهی و جانوری کم نظیرش محلی است که تجربه‌های متفاوتی برای مسافران رقم می‌زند

جنگل ابر۵- قلعه الموت 

الموت یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری استان قزوین است که در فاصله نزدیکی از کلان شهر تهران واقع شده است و به سبب فاصله کمتری با بافت تاریخی قزوین همیشه دارای گردشگران داخلی و خارجی زیادی است

قلعه الموت ۶- باداب سورت

باداب سورت در استان مازندران، ۹۵ کیلومتری جنوب ساری، ۷ کیلومتری غرب روستای اروست قرار گرفته است . این چشمه به شکل پلکانی و حوضچه مانند جزو اثار طبیعی نایاب و بسیار دیدنی کشور محسوب میشود . هرچند چشم انداز باداب سورت در تمام طول سال خیره کننده است اما فصل بهار بهترین زمان برای سفر به این منطقه است

باداب سورت۷- دریاچه گهر 

دریاچه گهر دریاچه‌ای کوهستانی واقع در ۳۵ کیلومتری شهر دورود استان لرستان است و از سطح دریا چیزی حدود ۲۳۵۰ متر ارتفاع دارد. این دریاچه که در دل رشته کوه‌های اشترانکوه و ارتفاعات زاگرس قرار دارد، یکی از زیباترین دریاچه‌های کشورمان به حساب می‌آید.

دریاچه گهر ۸- جزیره ابوموسی

جزیره ابوموسی یکی از ۱۴ جزیره استان هرمزگان است که بیشترین فاصله از سواحل ایرانی خلیج فارس را دارد.

مساحت این جزیره در حدود ۲۵ کیلومتر مربع می‌باشد. جزیره ابوموسی در ۲۶ درجه خط عرض شمالی و در ۵۵ درجه خط طول شرقی واقع شده‌است.

فاصله میان جزیره ابوموسی و جزایر تنب به دلیل عمق مناسب آب تنها مسیر قابل کشتیرانی برای نفتکش‌های بزرگ است.

جزیره ابوموسی

۹-دریاچه نئور

دریاچه نئور با متوسط ۲۵۷ هکتار مساحت بزرگترین دریاچه آب شیرین استان می باشد . در حال حاضر نوعی ماهی قزل آلای رنگین کمان که از زمره بهترین نوع ماهیان دنیا می باشد . در آن پرورش داده می شود

دریاچه نئور۱۰- کاخ کوروش 

یکی از آثار ارزشمند و بی‌نظیر‌، کاخ زمستانی کورش هخامنشی است که در جنوب غربی برازجان قرار دارد و این اثر عظیم فاصله‌ای حدود ۵۰۰ متر تا جاده‌ی بوشهر ـ برازجان دارد.

کاخ کوروش