اماکن دیدنی ایران که حتما باید دید ازمهمترین اماکن گردشگری کشور که ظرفیت بازدیدش به نسبت سایر اماکن دیدنی و گردشگری شلوغتر می باشد .

ایرونا در این محتوا اقدام به معرفی مختصر درباره هر یک از این اماکن دیدنی ایران کرده و اط شما دعوت میکنیم تا برای بازدید ازین زیبایی های دیدنی با ماه همراه باشید .

نگاهی به مهمترین اماکن دیدنی ایران

اکر اهل سفر و گردشگری هستید وتمایل دارید تابا بخشی از اماکن دیدنی ایران رابیشتر ببینید کافیست تااین ۱۰ مکان گردشگری آشنا شوید .

بطور کلی منطقی است که بیشتر اماکن معرفی شده را بشناسید اما مهمتر از آن این مطلب می باشد که باید بدانید امکان دارد شما منطقه گردشکری را بشناسید اما اطلاعات چنندانی از آن مکان یا منطقه نداشته باشید .

بنابراین مطالعه این موضوع شما را نسبت به دریافت دیتاها و اطلاعات بهتر یاری خواهدکرد و شما به نسبت سفرتان و بازدیدتان اطلاعات و درک بهتری خواهید داشت .

لازم به ذکر است که ما در این محتوا اطلاعات رابصورت مختصر درج کرده ایم واگر بخواهیم توضیحات کاملی ارائه کنیم حجم مطالعه این محتوا فراتر از زمان شما خواهد بود .

بنابراین با ایجاد یک معرفی اجمالی و توضیح جداگانه هر مکان گردشگری در قسمت های مجزا و واحد در قالب یک محتوا اختصاصی عمل کرده ایم .

اگر شما از خلاصه موضوعات عنوان شده نیاز و منبع خود را تامین کردید که خیلی خوب است ، اگر این اتفاق نیافتاده کافیست روی عبارت کلیک کنید تا توضیحات جامعی ار دریافت کنید .

البته لازم به ذکر است که این ۱۰ نقطه قرمز گردشگری کشورمان ایران سالانه پذیرای گردشگرانیست که از اقصی نقاط ایران و جهان مشرف میشوند می باشد .

ایرونا برای تولید این محتوا به دورترین ها سفر کرده تا بتواند اماکنی را معرفی کند که شما دوست دارید و در نظر داشته باشید جایی که در کنار ما هست آرزوی کسانیست که در رویاهایشان برای دیدنش بیتابی میکنند .

اماکن دیدنی ایران | قسمت اول

اماکن دیدنی ایران

  1. روستای کندوان تبریز|Kandovan village:یکی از سه روستای صخره ای در جهان می باشد که در کشور عزیزمان ایران واقع شده است .

کندوان روستای است که آذربایجان شرقی واقع شده است . خانه های به شکل کندوهای عسل که در دل صخره های سر فلک کشیده قرار گرفته است .

اماکن دیدنی ایران

  1. کویر و روستای مصر|Desert and village of Egypt:روستای مصریا کویر مصر درست در میانه راه دامغان به نائین و اصفهان قرار دارد.

مصر به همراه دو روستای بسیارکوچک دیگر به نامهای امیرآباد و فرحزاد یکی از اماکن دیدنی ایران است که به طول حدود ۶ کیلومتر واقع شده اند.

اماکن دیدنی ایران

  1. غار سهولان مهاباد|Saholan Cave:در تالاری به مساحت حدودی ۷۵۰ متر مربع در بین خشکی و آب به زیباترین و دومین غار آبی ایران خواهید رسید .

از نظر شرایط جوی در تمام فصول سال اگر درجه هوا هر چقدر باشد باید بدانید که در داخل غار با ۱۰ تا ۱۲ درجه اختلاف ، دما را تجربه خواهید کرد .

اماکن دیدنی ایران

  1. جنگل ابر|cloud jungle:جنگل ابر در شاهرود قرار دارد و با ده‌ها هزار هکتار مساحت یکی از وسیع ترین جنگل های ایران است.

جنگلی بر بلندای ابرها که با فتح ارتفاعاتش لذت پرواز را تجربه خواهید کرد. جنگل ابر با تنوع پوشش‌ گیاهی و جانوری خاص محلی است که تجربه‌های متفاوتی است .

اماکن دیدنی ایران

  1. قلعه الموت|Alamoot castle:الموت یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری استان قزوین است که در فاصله نزدیکی از کلان شهر تهران واقع شده است .

از طرفی به دلیل قرارگیری در فاصله کمتری با بافت تاریخی قزوین همیشه دارای گردشگران داخلی و خارجی زیادی است .

قسمت دوم دیدنی های برتر کشور ایران

آرامگاه کوروش کبیر

  1. کاخ کوروش کبیر|Cyrus Palace:یکی از آثار ارزشمند و بی‌نظیر‌، کاخ زمستانی کورش هخامنشی است که در جنوب غربی برازجان قرار دارد.

این اثر از اماکن دیدنی ایران عظیم فاصله‌ای حدود ۵۰۰ متر تا جاده‌ی بوشهر ـ برازجان دارد و سالانه میزبان گردشگران زیادی در روز زادروز خود می باشد .

اماکن دیدنی ایران

  1. دریاچه گهر|Gohar Lake:دریاچه گهر دریاچه‌ای کوهستانی واقع در ۳۵ کیلومتری شهر دورود استان لرستان است ودر ارتفاع ۲۳۵۰ متر دریاست .

 این دریاچه که در دل رشته کوه‌های اشترانکوه و ارتفاعات زاگرس قرار دارد، یکی از زیباترین دریاچه‌های کشورمان به حساب می‌آید.

دریاچه نئور

  1. دریاچه نئور|Lake Neor:دریاچه نئور با متوسط ۲۵۷ هکتار مساحت بزرگترین دریاچه آب شیرین استان می باشد .

در حال حاضر نوعی ماهی قزل آلای رنگین کمان که از زمره بهترین نوع ماهیان دنیا می باشد ، در آن پرورش داده می شود.

اماکن دیدنی ایران

  1. جزیره ابوموسی|Abu Musa Island:جزیره ابوموسی یکی از ۱۴ جزیره استان هرمزگان است که بیشترین فاصله ازسواحل ایرانی خلیج فارس رادارد.

فاصله میان جزیره ابوموسی وجزایر تنب به دلیل عمق مناسب آب تنها مسیرقابل کشتیرانی برای نفتکش‌های بزرگ است.

باداب سورت

  1. باداب سورت|Badab Surat: باداب سورت در استان مازندران، ۹۵ کیلومتری جنوب ساری، ۷ کیلومتری غرب روستای اروست قرار گرفته است .

این چشمه به شکل پلکانی و حوضچه مانند جزو اثار طبیعی نایاب و بسیار دیدنی کشور محسوب میشود .فصل بهار بهترین زمان برای سفر به این منطقه است .

در صورتی که تمایل به سفر دارید باید به قسمت تور داخلی مراجعه کنید همچنین از شما دعوت میکنیم جهت بازدید از روستای کندوان همچنان بی رقیب اینجا کلیک نمایید .