اگر تمایل دارید که به سفر بروید امیدواریم که به دَرَک بروید :

 تا حالا براتون پیش اومده که بخواهید به سفری برید و برای سفرها تو برنامه ریزی های مشخصی داشته باشید طبیعتاً همه مکان های گردشگری که شما انتخاب می کنید به طور کامل از تمام نیازهای شما برخوردار نیست ؛ به طور مثال اگر قرار باشد به دریا سفر کنید باید به نواحی ساحلی سری بزنید اگر قرار است جنگل‌های را ببینید باید بیشتر شمال را ببینید و آن هم در یک نقطه خاص و اگر قرار باشد به دل کویر سفر کنید باید به مناطق گرمسیرتر و در دل کویر و مختص به همین منطقه سفر کنید اما اگر تمایل دارید که تمام این زیبایی ها را از قبیل کویر ،دشت ، دریا ، جنگل و باغات زیبا، رمل ها ریگزار ها را در کنار هم و در یک مکان داشته باشید با ما در این مقاله همراه باشید .

بارها حتی در ضرب المثل های خودمان شنیدیم که می گفتند نمی شود با یک دست چند هندوانه را بلند کرد و این به مصداق امروز زیباترین و قشنگترین مثالی است که خداوند آن را ترجمه و معکوس کرده و قدرت خود را به رخ تمام بشریت و مخلوقات خود نشان داده  است . امروز با مکان جدیدی در خدمت شما هستیم مکانی که شاید کمتر اسم آن را شنیده باشید نمونه آن را در کشور خودمان ایران نداریم و فقط همین یک مورد را می توانم به شما معرفی کنم اگر تا الان از آن اطلاعی ندارید به بزودی با آن آشنا خواهید شد .

روستای درک

روستای دَرَک از نظر موقعیت جغرافیایی کجاست؟

 اگر به سمت جنوب در حرکت باشید در ۱۸۰ کیلومتری دریای عمان در جنوب استان سیستان و بلوچستان و بهتر بگوییم در داخل این استان در ضلع غربی  شهرستان کنارک و ضلع شرقی شهر چابهار روستایی زیبا همچون  مرواریدی دست نخورده از دور درخشان است . کافیست که برای رفتن به این منطقه زیبا یعنی روستای دَرَک تصمیم بگیرید چون هر گونه که تصمیم بگیرید امکان سفر میسر است اگر تمایل به سفر زمینی را دارید کافیست انتخاب کنید که با وسیله شخصی به منطقه جاسک و بعد از آن به روستای کهیر و بعد به روستای دَرَک خواهید رسید ، اگر به صورت ریلی تمایل به سفر داشتید به بندرعباس و بعد از آن چابهار مجدداً به روستای وارد می شویم و اگر تمایل به سفر از طریق هواپیما داشتید می توانید رزرو بلیط به مقصد چابهار فرودگاه کنارک و بعد از آن رسیدن به روستا را راحت تر از هر روش دیگری تجربه کنید.

امنیت در سفر به روستای دَرَک چگونه است ؟

شاید تا به امروز درباره چابهار و امنیت منطقه چابهار و نواحی آن اطلاعاتی نداشته باشید اما به جرأت می توانیم این موضوع را تصدیق کنیم که در تمام سفرهای خود بابت اجرای برنامه های گردشگری امنیت، آرامش، زیبایی، پاک بودن و نظافت ، منطقه گردشگری را به مانند روستای دَرَک ندیده ایم شما در اینجا بین دو بندر مهم کشور یعنی بندرعباس و بندر چابهار می باشد .اگر تمایل به گشت و گذار در این منطقه دارید به راحتی و بدون هیچگونه دغدغه‌های دران به تفریح بپردازید اینجا خیالتان از هر بابتی راحت باشد . اما دَرَک به چه معنی می باشد ؟ در واقع به معنی سکونت در کنار دره می باشد که مخفف آن برگرفته است .

 جاذبه ها و جذابیت های روستای دَرَک چگونه است ؟

اگر بخواهی دنبال جذابیت ها و جاذبه های دَرَک بگردید باید حسابی به این موارد توجه کنید چرا که در این منطقه ای نسبتاً کوچک نباید احساس کنید که از جاذبه‌های کمی برخوردار است شما در اینجا  به این نتیجه خواهید رسید که روستای درک همتا ندارد ، بگذارید از همین جا شروع کنیم  اتصال ریگزار ها و شنزارهای داغ به ساحل زیبای دریا و بازدید از غروب بیکران و زیبایی که نظیر آن را در چنین منطقه ای حداقل در کشور ایران نخواهیم داشت . روستای درک جاذبه های بسیار زیادی برخوردار است . ما در ایرونا آن را برای شما بازگو خواهیم کرد ،  این موارد می توان به :

روستای درکوجود آب شور دریا اشاره کرد همانطور که می‌دانید آب دریاهای ایران بالاخص آب دریای عمان بسیار شور است و این وجود آب شیرین را در نزدیک خود تقریباً غیرممکن می‌کند اما چیزی که باعث یکی از جذابیت های آن شده وجود چاه های بسیار کم عمق و فراوان با آب شیرین می باشد به طوری که باغات و مزارع گرمسیری و درختان از طریق همین آب شیرین چاه مورد آبیاری و بهره برداری قرار می گیرند حتی می‌توان به این مورد هم اشاره کرد که وجود باغ‌های هندوانه و ذرت هم از طریق آب شیرین همین چاه ها تغذیه می کند . وجود چاه های آب شیرین در روستای درک زرآباد یکی از اعجاب انگیزترین جاذبه های گردشگری این منطقه می باشد .

اگر رنگها علاقه داشته باشید درک یکی از زیباترین نقاشی های خداوند یکتاست خدایی که گویی رنگ های پاییز را با هزار زحمت و عشق در این روستای زیبا بنا نهاده اگر عاشق رنگ ها هستیم به روستای دَرَک بروید . یکی از محاسن این زیبایی مطلق ، عدم وجود دخالت در طبیعت آن توسط  بشر شده بازدید کنید .برای دیدن رنگ ها نیاز نیست به راه های دور بروید در این روستا کافیست به آسمان نگاه کنید تا لاجوردی را آسمان  ببینید . به دریا نگاه کنید انعکاس زیبای نور آسمان را در سطح دریای زیبایی رنگین ببینید . اما زمین به گونه‌ای دیگر شما را سورپرایز خواهد کرد زمین با رنگ خاک های زیبایی که دارد نقاشی را برای شما حکم خواهد کرد که نمونه آن را کمتر خواهید  .

 از موارد دیگر روستای درک می توان وجود ساحل های مختلف آن اشاره کرد به عبارتی وجود ساحل های شنی از یک طرف ساحل ماسه ای از طرفی دیگر ساحل صخره ای در یک طرف و ساحل مرجانی در یک سمت دیگر و همه اینها در هر طرف این سواحل نورافشانی می کند و دَرَک این موضوع که شما چهار ساحل متفاوت را در کنار هم و در نزدیکی هم ملاحظه کنید بسیار هیجان انگیز می باشد .

روستای درک

 تا به حال در برنامه های تلویزیونی و در فیلم های گرفته شده از فضا و کره مریخ صحنه هایی از وجود تپه ها یا کوه هایی را دیده اید طبیعتاً بشریت در وعده خود بعد از نابودی زمین و از بین‌ بردن ماهیت اصلی این کره خاکی مریخ را دومین مقصد درنوردیدن خود انتخاب خواهد کرد وجود آن تجربه ها را می توانید در روستای دَرَک به راحتی مشاهده کنید همچنین کوه هایی را که با نقاشی زیبای باد به طرز ماهرانه ای طراحی شده است را باید دید ، اینجا چشمان ما واقعیت هایی را می بینند که شاید در سالیان دور تر به مانند آن را هرگز نخواهیم دید .

روستای درکاگر تمایل به نگاه کردن به آسمان دارید و دنبال ستاره میگردید برخلاف اینکه در بیشتر جاها ستاره ها را کمتر می بینید ، در روستای دَرَک کافیست به آسمان نگاه کنید و به آن دقت کنید کمی که با فضای نورانی آسمان پرستاره درک آشنا شدید نیاز نیست فقط آسمان را در جلوی چشمان خود ببینید کمی به ساحل  شنی هم نگاه کنید و ستاره ها را در زمین هم میبینید . وجود پلانگتون ها که خود را در ابتدای ساحل قرار داده اند و در برخی از آنها که در نزدیکی آب هستند و به مانند ستاره می درخشند فضایی فوق العاده اعجاب برانگیز را برای شما خواهند ساخت انگار آسمان و زمین همگی برای چراغانی کردن چشمان شما در کنار شما هستند.

 از دیگر جاذبه های گردشگری روستای دَرَک می توان به فعالیت ورزش های آبی از قبیله قایق سواری شنا جت اسکی و غیره اشاره کرد. ما در مجموعه ایرونا در تلاش جهت معرفی  اماکن بکر و دست نخورده  گردشگری همانند روستای دَرَک هستیم اگر تمایل به دریافت سایر اماکن گردشگری و آشنایی با آن ها دارید با ما همراه باشید و از سایر پیشنهاد های گردشگری ما بازدید نمایید .