با خانه های روستای اسکیمو در فنلاند آشنا شویم :

بگذاریم کمی از قبل تر شروع کنیم ، تا به حال برای شما پیش آمده که دلتان بخواهد به یک سفر بروید که در اعماق طبیعت قرار دارد . یکی از عمیق ترین نقطه های طبیعت از نظر بکر بودن جنگل ها هستند . جنگل هایی که متاسفانه سالیان درازیست که به آننا کمتر اهمیت داده می شود . اتفاقاتی نظیر سونامی ها و سیل و طوفان و گرما و بیشتر از آن وجود و دخالت بشر به جایگاه بکر سبز دنیا و اتفاقت سهوی یا عمدی از قبیل آتش سوزی حال و روز خوبی برای این طبیعت زیبا و دوست داشتنی نکذاشته است .

خانه اسکیموها فنلاند

میخواهیم به اصل مطلب که سفر به جنگل در طبیعت چگونه خواهد بود . معمولا برای یک سفر ایده آل نیازمند تجهیزات طبیعت گردی از قبیل کیسه خواب و … هستیم ، مهمترین رکن و اصول طبیعت گردی استراحت به موقع و جذب انرژی بالا می باشد که باز هم به طور خیلی عادی اینگونه سفر ها کمی بیشتر از سفر های عادی خسته کننده هستند . اما هیجان درون این سفر های قاعده را بطور کامل عوض خواهد کرد .

امروز با توجه به فن آوریهای روز دنیای مجازی و رشد تکنولوژی ما شاهد جهانی ماوراء طبیعی هستیم . دنیایی که در آن زندگی میکنیم چه بسا بیشتر از هر زمان دیگری ما را از هستی طبیعی دور کرده و این یعنی ما در حال گم شدن در این دنیای بزرگ هستیم .

این خستگی های روزمره با سفرهای طبیعت گردی بسیار تسکین پیدا خواهند کرد و یکی از این سفر ها ورود به طبیعت بکر پروردگار می باشد . تصور کنید که در دل جنگل بعد از یک راهپیمایی یا پیاده روی خسته اید و نیاز های همیشگی خود را در آن وضعیت طلب می کنید ، اما شاید غیر قابل باور باشد اما در کشور فنلاند رویایی شما به حقیقت خواهد پیوست . فنلاند کشوری که از هر لحاظ زیباست و یکی از کشور هاییست که سرما در آن بیشتر از گرماست . به طور مثال در دو ماه فصل زمستان در فنلاند به هیچ عنوان خورشید دیده نمی شود ،

برف هدیه ای زیباست که فنلاند را مانند تعداد کمی از کشور های دیگر دنیا متفاوت جلوه داده است .در این کشور زیبا در دل جنگل های آن روستایی به نام روستای اسکیمو ها وجود دارد . بله درست شنده اید . اسکیمو ها هنوز هم وجود دارند و اما کمی مدرن تر از قبل . وجود کلبه هایی به سبک خانه های یخی اسکییمو ها که امروزه با تکنولوژی روز و امکانات ، مدرنتر به کلبه های شیشه ای اسکیمو ها مبدل شده است .

شما در خانه های اسکیموها در این روستا هرگز احساس نیاز های دیگری ندارید . شاید درک چنین مفاهیمی غیر قابل باور باشد اما در یکی از اجراهای تور فنلاند در چند سال قبل یکی از مسافران چنان غرق در لذت حضور و اقامت خود شده بود که تمایلی به بازگشت و ادامه همراهی تور نداشت .

خانه هایی شیشه ای به سبک اسکیموها که در آن کافیست دراز بکشید و آسمان زیبای جنگل را از پشت شیشه هایی که در سقف کار شده ببینید . این روستا در شب منظره ای فوق العاده زیبایی را دارد و کلبه های شیشه ای منظره زیبایی به وجود می آورد .اگر شما به این روستای زیبا سفر کردید و در یکی از این کلبه ها اقامت داشتید ، میتوانید به راحتی منظره ای از برف را که در اطراف کلبه تان است را مشاهده کنید و لذت ببرید .

تکنولوژی که در این شیشه ها به کار رفته باعث میشود که سردی هوا روی آن تاثیری نداشته باشد و بخار نکنند و همینطور یخ هم نمیزنند .شما اگر فرد خوش شانسی باشید در آن شبی که اقامت دارید ممکن است شفق قطبی را ببینید ولی اگر شفق قطبی را هم ندیدید میتوانید هزاران ستاره که در بالای سرتان است را ببینید و لذت ببرید .