تفلیس پایتخت گرجستان است و در این شهر بناهای تاریخی و زیبایی وجود دارد برای کسانی که میخواهند به تفلیس سفر کنند جذاب خواهد بود ، در این مقاله سعی دارین با جاذبه های گردشگری تفلیس آشنا شویم :

قلعه ناریکالا | Narikala Fortress

قلعه ناریکالا بدون شک یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری تفلیس است . این قلعه بر بلندای تپهای زیبا با همین نام قرار دارد و گردشگران همه روزه به صورت ۲۴ ساعته میتوانند به آن دسترسی داشته باشند و از آن بازدید کنند.

این قلعه به سالهای سال است که به عنوان نماد اصلی تفلیس شناخته می‌شود

برای رسیدن به این قلعه مشهور و تاریخی می توانید از میدان Maidan شیب تپه را بالا بروید یا سوار تله کابین های مشهور تفلیس بشوید و به این قلعه برسید.

قلعه ناریکالا

مادر کارتلی یا کارتلیس دِدا | Kartlis Deda

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری تفلیس به نام مجسمه مادر کارتلی یا کارتلیس ددا میباشد این مجسمه در بالای تپه سولولکی در سال ۱۹۵۸ ساخته شده است. کارتلیس ددا مجسمه ای بسیار بزرگ به شکل یک زن است که در یک دستش شمشیر و در دست دیگرش یک جام و پیاله دارد . این زن مادر گرجستان یا همان کارتلیس ددا و حافظ و پشتیبان شهر است

برج ساعت | Clock Tower

برج ساعت در بین تمام جاذبه های گردشگری تفلیس ی استثنا به حساب می آید. این سازه مدرن و عجیب و غریب اثر هنری یکی از هنرمندان مشهور گرجی است و چهره جدید و مدرنی به شهر داده است. رِزو گابریادزه، هنرمند عروسک ساز و نمایشنامه نویس مشهور گرجی این برج را با ظاهر خاص و مدرنش طراحی و ساخته است. هر ساعت یک فرشته کوچک از دریچه بالای برج بیرون می آید و با به صدا در آوردن زنگ، ساعت را اعلام می کند

پل صلح | Peace Bridge

تفلیس امروزی تلفیقی از سنت و مدرنیته است و سازه و بناهای تاریخی به زیبایی هر چه تمام تر در کنار سازه های مدرن قرار گرفته اند. پل صلح یکی از اولین سازه های مدرن شهر است که با ظاهر پیچ در پیچ و شیشه ای اش به یکی از سمبل های شهر و جاذبه های گردشگری تفلیس تبدیل شده است.

پارک ریکه | Rike Park

پارک ریکه یکی از مشهورترین پارک ها و جاذبه های گردشگری تفلیس است و با قرارگیری در منطقه قدیم شهر میزبان توریست ها و مردم محلی زیادی است. این پارک با آبنماها، حوض ها و فواره های متعدد و قسمت های مختلف در تمام طول سال و به ویژه تابستان ها مملو از جمعیت است.