ایروناسیرایروناسیر

ثبت نام شما به این معنی است که تمامی قوانین ایرونا سیر را خوانده اید و قبول دارید

در حال حاضر عضو هستید؟

ایروناسیرایروناسیر
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

تور مشهد

تور مشهد یکی از مقاصد هدف مسافران برای سفرهای زیارتی بصورت زمینی ، هوایی و ترکیبی می باشد که بصورت همه روزه بعنوان مجری مستقیم قابل اجراست.

اگر تمایل دارید تا از پکیجهای تور استفاده نمایید کافیست با ما در ایرونا تماس بگیرید تا کارشناسان ما با مشاوره ای بهتر خدماتی شایسته رابه شما پیشنهاد دهند.

تور مشهد | مقدمه ای درباره سفر

تور مشهد و سفر به آن با استفاده از خدمات قابل ارائه اعم از اقامتی خوش که در هتلهای آپارتمان تا ۵ ستاره و نزدیک حرم می باشد و همچنین استفاده از انواع قطارهای کوپه ای و سالنی و پروازهای عادی و بیزینس و اتوبوسهای عادی و ویژه از خدمات ایروناسیر می باشد.

ما در این صفحه با ارائه انواع تورهای مشهد در قالب تور زمینی مشهد ، تور هوایی مشهد و تور ترکیبی مشهد برای شما همسفران محترم بستری برای سفر به این شهر زیارتی را فراهم کرده ایم.

شما میتوانید با استفاده از پکیج تورها و همچنین بنا به سلیقه خودتان نسبت به انتخاب نوع سفر اعم از وسیله سفر و همچنین محل اقامت خودتان تور مشهد مد نظر خود را انتخاب نمایید.

ما در ایروناسیر برای اینکه بتوانیم خدماتی درخور نیاز شما ارائه کنیم به بازدیدهای متوالی از وسیله سفر گرفته تا انواع هتلهای شهر مشهد پرداخته ایم واین بازدیدها در تمام طول سال ادامه داشته است.

این نوع از اجرای تور و اهمیت دادن به آن سبب شده تا همسفرانی داشته باشیم که سالیان سال در کنار ما و همراه اصلی و اول ایرونا در برنامه های سفر به مشهد باشند.

ما در این قسمت از هر روش اجرا ،اقدام به قراردادن تعدادی از تورها کرده ایم واگر مبداء سفر شما دراین صفحه یافت نشد کافیست به زیردسته های تور مشهد در قسمت زیرمنو رفته و بنا به نوع اجرا تور مد نظر خود را رزرو کنید.

همچنین توضیحات این تورهای در قسمت نوع سفر مد نظر قرار دارد و شما برای اینکه بتوانید به جدول قیمت ها بروید کافیست روی عبارت مورد نظر که بصورت آکاردیونی می باشد کلیک کنید تا لیست قیمت های تور را ملاحظه نمایید.

ایرونا سیر مجری تور مشهد به صورت زمینی، هوایی و ترکیبی از تمامی شهرها

تماس صفحه

تور مشهد زمینی

تور مشهد زمینی

تور مشهد با قطار برنامه همه روزه ایرونا از تمامی شهرها با انواع قطارهای درجه یک عادی و تندرو و کوپه ای می باشد.

مطالعه بیشتر »

تور مشهد ترکیبی

تور مشهد ترکیبی

استفاده از تور مشهد ترکیبی برنامه ایست که برای انتحاب آن میتوانید فرصت اقتصادی و زمان محدود را بهترین سفر خود تبدیل کنید.

مطالعه بیشتر »

تور مشهد هوایی

تور مشهد هوایی

تور هوایی مشهد بصورت سیستمی و چارتر خریدی نامعلوم که برای انتخاب آن باید از قبل برنامه ریزی خوبی داشته باشید.

مطالعه بیشتر »

تور مشهد | مختصر اطلاعات شهر

تور مشهد | مختصر اطلاعات شهرتور مشهد یکی از پکیج های تخصصی در زمینه سفر و گردشگری در این شهر مذهبی می باشد و در این مسیر شرکت ایروناسیر همه روزه بصورت زمینی ، هوایی ، و ترکیبی اجرا دارد .

با توجه به این موضوع که شما در قسمت تور مشهد همراه ما هستید و برای خرید یا رزرو تور ازین قسمت در حال بازدید هستید لازم بود تا کمی درباره این شهر به عنوان مقصد هدف اطلاعاتی را داشته باشید.

ما دراین قسمت اقدام به ارائه پکیج های مختلفی از این تور مشهد را نموده ایم و دراین زمینه با روشهایی همچون سفر با هواپیما، سفر با قطار، سفر جاده ای و سفر ترکیبی بسته پیشنهادی ارائه کرده ایم.

بهترین گزینه برای شما همسفران انتخاب تاریخ سفر ،انتخاب وسیله سفر و انتخاب هتل مد نظرتان می باشد که به مراتب در ادامه دراینباره توضیحات مفصل تری را ارائه خواهیم کرد.

همچنین لازم است بدانید که در قسمت تور مشهد ما با وجود هتل های زیادی که در اختیار داریم و همه روزه به تعداد آن افزوده می شود میتوانید هرنوع هتلی که تمایل دارید را انتخاب نمایید.

متاسفانه با توجه به بالا بودن و تعدد هتل ها در شهر مشهد ما درقسمت تور مشهد همه روز بابت بالابردن و در اختیار داشتن سلیقه همه سفردوستان به این شهر اقدام به اضافه کردن سایر هتلها کرده ایم.

شما میتوانید با انتخاب های مد نظر خود از قبیل تور مشهد زمینی ، تور مشهد هوایی و تور مشهد ترکیبی رزرو تور مد نظر خود را انجام دهید و به سفری خاطره انگیز بروید.

تور مشهد | اقلیم و جغرافیای شهر

تور مشهد | اقلیم و جغرافیای شهراگر برای استفاده از تور مشهد اقلیم قرارگیری ایرن شهر برای شما از اهمیت زیادی برخوردار است بهترین راهکار مطالعه این قسمت می باشد تا با اقلیم شهر مشهد بیشتر آشنا شوید.

مشهد در منطقه خشک و سرد ضلع شمالی شرقی کشور ایران واقع شده است و از همه مهمتر بین رشته کوه های بینالود و هزار مسجد واقع شده است و ارتفاع آن از سطح دریا ۱۰۵۰ متر می باشد .

شهر مشهد از نظر اقلیم آب و هوایی در بین شمال خراسان نیشابور از شرایط سرد و خشک برخوردار است و این موضوع دلیلی جز قرار گرفتن در دشت مشهد نمی باشد که سبب سردی هوا شده است .

بطور کل میتوان شرایط آب و هوایی مشهد را به معتدل و متمایل به سرد و خشک نسبت داد و در تابستان ها از شرایط جوی  خشک و گرم و زمستان های سرد و مرطوب برخوردار هستند .

شرایط پیشینه هوایی آن در تابستان ها بالای ۴۳ درجه سانتیگراد بالای صفر و در زمستان ها ۲۳ درجه سانتیگراد زیر صفر می باشد و وزش باد از جنوب شرقی به شمال غربی می باشد .

همچنین مشهد از نظر قرار گیری در منطقه زلزله خیر طبق اطلاعات بدست آمده نشان داده بیشترین سهم قربانبان را در ۱۴ زلزله به خود اختصاص داده که این آمار در کتب مربوط درج شده است .

اگر برای اولین بار است که با تور مشهد این شهر سفر میکنید باید بدانید این شهر جزو یکی از کلانشهرهای ایران با ظرفیتی معادل حدود سه میلیون نفر طبق آمار سازمان نفوس و مسکن می باشد .

تاریخ شهر مشهد | قسمت یک

تاریخ شهر مشهد | قسمت یکهمانطور که مستحضر هستید کشور عزیزمان ایران به دلیل تمدن و فرهنگ غنی خود همیشه دستاویز تغییراتی بوده و با وجود وسعت بیکران خود سبب شده هرگوشه ای ازین سرزمین حماسه هایی را روایت کنند .

شهر مشهد یکی از این شهرهایی است که تاریخش با شروع دوران صفویه و تاریخ منطقه مذکور با شهرستان هایی نظیر نیشابور و توس و شناختش با حرم امام رضا صورت گرفته است.

اما شما همسفران تور مشهد باید با دیدن تاریخ شهر آنرا به دوره هایی از قبیل دوره خلافت اسلامی و در دل آن دوره امویان و عباسیان ، دوران اسلامی تا صفویه و دوره صفویه تا عصر معاصر در سه قسمت بخش بندی کرد.

برای قسمت اول میتوان یزدگرد سوم را نام برد تا با با فرار از دست اعراب به دست مرزبانی خائن پناه برد و با زیرکی کنارنگ پادشاه به مرو رفت با استقبال بی نظیر اما بدلیل نامعلوم بدست حاکم مرو فاتحه آخرین شاه ساسانی خوانده شد.

با توجه به مطالعات انجام شده درباره دوره امویان و عباسیان اطلاعات چندانی در دسترس نیست و بیشتر این دوره به هارون الرشید عباسی و مرگ وی و انتقال ضمام به دست مامون که جانشین هارون شده بود ، می باشد.

مأمون جانشین هارون پس از گذشت چند سالی از خلافتش در اثر طغیانی که علیه وی در عراق پدید آمد به قصد آنکه تمایل شیعیان را به خود جلب کند «علی ابن موسی الرضا» را به جانشینی نامزد کرد.

علی ابن موسی الرضا پس از یک سال ماندن در مرو رهسپار بغداد شد، وقتی به روستای نوغان رسید به خانه امیر سناباد وارد و در آن جا مسموم و در سال ۲۰۲ یا ۲۰۳ ه‍.ق پس از سه روز درگذشت.

تاریخ شهر مشهد | قسمت دوم

تاریخ شهر مشهد | قسمت دوم

همانطور که برای شما همسفران تور مشهد در قسمت تاریخ شهر مشهد اطلاعاتی را درباره این شهر بیان کردیم در نهایت به مسمویت حضرت رضا ( ع ) بدست مامون خائن رسیدیم و ازین رو حضرت در همان باغ معروف به خاک سپرده شدند.

در دوران حکومت ایرانی اطلاعات چندانی در کتب و مقالات مختلف دراینباره درج نشده است و تنها اشاره ای که میشود به تابران و نوغان و بعنوان سند فیزیکی اشاره کرد آؤامگاه فردوسی بزرگ است .

اما از مهمترین اتفاقات دوران صفویه میتوان کشتار ۱۲ هزار تن ، همچنین خرابی ارگ توس و تمام بناهای محکمی که در شهر بود اشاره کرد که در حمله میرانشاه اتفاق افتاد.

دیگر بعد از کلی بازسازی تابران و توس دیگر مثل سابق نشد و مرکز توجه به نوغان که بنام مشهد تغییر کرده بود جلب شد و با توجه به علاقه صفویان که شیعه بودند مشهد بیشتر برسرزبان ها افتاد.

تأثیر عوامل سیاسی و تاریخی مربوط به دوره صفوی و همچنین عوامل مذهبی هم که وابسته به قرار گرفتن حرم علی بن موسی الرضا در شهر مشهد است، نقش مهمی در رشد و توسعه این شهر داشته است.

نادرشاه در زمان حضور خود مرزهایی از خراسان را به نفع ما جابجا کرد به شکلی که بخشهایی از افغانستان ، و ماوراءلنهر در اختیار ما بود و به دلیل سطح سلیقه نادر تا هندوستان و ترکستان هم پیشروی کرده بودیم.

همچنین به دلیل علاقه نادرشاه افشار به استان خراسان و شهر مشهد پایتخت ایران که در آن زمان اصفهان بود و یادگار صفویه سلب و خراسان را بعنوان پایتخت ایران معرفی کرد.

تور مشهد و تاریخ شهر | قسمت آخر

تور مشهد و تاریخ شهر | قسمت آخر

با توجه به حمایت تمام قد نادرشاه افشار در شهر مشهد کم کم این شهر مرکز سیاسی دولت نادر و دژ کلات هم حصار طبیعی در مواقع بحرانی شد او ارتشی ساخت مه از تمام قومیت ها در آن حضور داشتند.

نادر به مدت قابل قبول به همرا تعدادی جانشین حکومت کرد سپس شاهرخ و افرادش برای مدت ۵۰ سال به حکومت و فرماندهی در گوشه و کنار خراسان پرداختند و بالاخره توسط سلطنت قاجاریه به پایان رسید.

قاجارها به محض نشستن بر صندلی سلطنت با تجزیه خراسان به حمایت از روس ها و انگلیسها بارزترین و پیامدهای تحولات سیاسی خراسان را برای تاریخ رقم زدند.

از مهمترین اتفاقات آن دوران واگذاری امتیاز تنباکو و اعتراض مردم در انقلاب مشروطه در سالهای حدود ۱۲۷۰ بود که با سرکوب مردم به زور از وظایف ماموران فتحعلی خان بود.

همچنین بعد از آن میتوان به قیام سیاسی مردم مشهد و خراسان در مسجد گوهرشاد در زمان رضاشاه بود در سال ۲۱تیر۱۳۱۴ نسبت به سیاست های رضاشاه بود که در همین مسجد سرکوب شد.

سیسات های غلط از قبیل نشاندن کلاه غربی، برداشتن حجاب از زنان ، خلع لباس کردن روحانیون و در آخر نشاندن فرهنگ غربی بجای فرهنگی مذهبی از اقدامات رضاشاه بود که با کشتار زیادی روبرو شد.

در این واقعه تعداد بسیاری کشته، مجروح و بازداشت شدند. کشتار مردم در این مسجد به اندازه‌ای بود که به نقل از شاهدان عینی چند کامیون جنازه از صحنه کشتار خارج کردند

همسفران تور مشهد ما مطلع باشند که تا این لحظه ما در سه قسمت بصورت خلاصه دوره های تاریخ شهر مشهد و خراسان را به نقل و تیتر خدمتتان بصورت محتوا تولید و منتشر کردیم .

تور مشهد | از زلزله تا ویرانی حرم

تور مشهد | از زلزله تا ویرانی حرمخراسان تا قبل از اینکه تقسیم شود به صورت یکپارچه بود و در آن خبری از خراسان شمالی و جنوبی و رضوی نبود. مرکز خراسان شهر مشهد بود و بعد از تقسیمات به دسته بندی های ذکر شده تغییر یافت.

زلزله تقسیمات و دسته بندی و شمال و جنوب را درک نمیکند. با ارداه ای شروع میشود و غیر قابل پیشبینی و کنترل است و تا به امروز با این همه علم و ابزار راهکاری برای کنترل این پدیده طبیعی وجود ندارد.

خراسان در روی کمربند زلزله قرار دارد و از طرفی از نظر زمینی شناسی فعالترین منطقه زلزله خیز می باشدو در سالهای زیادی بیشترین سهم زلزله را بخود اختصاص داده است.

همسفران تور مشهد سوالات زیادی دراین باره داشته اند و باید خدمتتان بگوییم که در ۴۰ سال اخیر بیشترین قربانیان زلزله های کشور ایران را منطقه خراسان و مشهد تشکلیل داده اند.

یکی ازین زلزله های وحشتناک در سال ۱۰۸۴ هجری قمری در زمان سلطنت شاه سلیمان صفوی بوقوع پیوست و این درحالی بود که دو سوم شهر مشهد و حرم ، گنبد ، سقف مسجد فروریخت.

در پی این زلزله حدود چهل هزار از از اهالی شهر مشهد و همچنین زائرین این شهر زیر آوار کشته شدند و در کتاب های مختلف به کررات دراینباره صحبت شده و آمارهایی بهتری را ارائه کرده است.

همچنین یکی از گسل های شهر مشهد گسل توس است که از شمال توس در گسل کشف رود تقویت شده و از شمالغرب به جنوب شرق از گوشه شمالی شهر مشهد عبور میکند.

همسفران تور مشهد که با پرسش های متوالی درباره بازسازی حرم یا حرم اصلی دنبال جواب از ما بودند باید عنوان کنیم قسمتی از جواب سوال های شما را میتوانید در اینجا مشاهده کنید.

تور مشهد

آژانس مسافرتی ایرونا سیر تور ها را در انواع مختلف ( زمینی با قطار،  زمینی با اتوبوس،   هوایی و تور مشهد ترکیبی) و از مبادی تهران و شهرستان ها (اهواز، بندرعباس، شیراز، ملایر، ساری و ….) برگذار میکند.اصلا” نیاز نیست برای انتخاب تور  مد نظر خود حضورا” مراجعه نمایید.

شما با یک انتخاب و یک تماس کار اجرای تور خود را با هر سلیقه ای با ما بسپارید.

ما از تمام شهرهای ایران برای شما پکیج های متفاوتی را با امکانات دلخواه شما پیاده سازی کرده ایم.

امیدواریم تا لحظه ای که پیش ما هستید بتوانیم اطلاعات مفیدی در اختیارتون بذاریم .

چه آژانسی رو برای خرید تور انتخاب کنیم؟
آژانسی که  تور شما را به صورت ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته پشتیبانی کند و سابقه درخشانی در امر گردشگری داشته باشد.
مسئولیت آژانس مسافرتی چیست؟

محبوب ترین هتل های مشهد

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید