بهترین مقاصد سفر در بهار در ایران را میتوان با آب و هوای خوب و نقاط مختلف کشورمان شناسایی کرد و ما در ایرونا به این مهم پرداخته ایم.

بهار با فرارسیدن خود یادآور تعطیلات نوروزی میشود این تعطیلات فرصت خوبیست تا به شهرهای ایران سفر کنیم و به گشت و گذار بپردازیم. بهارعالی ترین فصل برای گشت و گذار است ، به خصوص اردیبهشت ماه که برخی از شهرهای ایران همچون بهشت زیبا میشوند .

شهر های ایران در این فصل از تغییرات بسیار زیادی برخوردار هستند و دارای آب و هوای مختلفی هستند ،برخی سرد و برخی آب و هوای خنک و دلچسبی دارند .

قصد داریم در این مقاله مکانهایی که میتوانیددر این فصل و شروع سال نو سفر لذت بخشی را داشته باشید به شما همسفران گرامی معرفی کنیم تا زمان را از دست ندهید.

بهترین مقاصد سفر در بهار | درباره فصل

بهترین مقاصد سفر در بهار | درباره فصل

همانطور که مستحضر هستید فصل بهار یکی از زیباترین و در واقع شروع رویایی یک سال می باشد . در واقع بهار کلید زیبای طبیعت و انگیزه زیستن برای هر موجودیست .

ما هم به طبع خیلی خوشحالیم که در کشوری چهار فصل زندگی میکنیم و میتوانیم به دلیل اقلیم خدادای این سرزمین فصلی را داشته باشیم که کمتر کشوری نصیبش می شود .

حالا در نظر داشته باشید شما در کشور با تمدن و فرهنگ غنی بدنیا آمده باشید که شیرازه و اصول نیاکانش شهره خاص و عام بوده و هر گردشگری در اقصی نقاط دنیا رویای سفر به این کشور را در سر خود می پروارنند .

خیلی ها اصلا نمیدانند که در ایران بهترین مقاصد سفر در بهار از کجای این سرزمین شروع می شود و به کجای آن ختم می شود و در واقع سفرکردن برایشان خیلی اولویت ندارد .

ام ما دراین محتوا تلاش خواهیم کرد تا با ارائه پیشنهادات عالی درباره بهترین مقاصد سفر در بهار فصل شکوفه ها  جاهایی رابرای سفر معرفی کنیم که کمتر به آن سر زده شده است .

یکی از عادت ها یا به نوعی انقلاب های همه جانبه سفر و گردشگری در سال سفر به نواحی شمالی کشور است و باید به این اعتراف کنیم که کشورمان ایران به دلیل شرایط جوی در بهار بسیار دیدنیست .

اما در این فصل سفر به شمال کشور خیلی منطقی بنظر نمیرسد چرا که در فصل بهار شهرهای شمالی کشور سرد هستند و حتما لباس گرم باید همراهتون باشه ولی در شهر های جنوبی کشور به راحتی میتوانید سفر کنید و از آب و هوای دلچسبی که دارد لذت ببرید .

بهترین مقاصد سفر در بهار | مناطق گرم

بهترین مقاصد سفر در بهار | مناطق گرم

درواقع باید اعتراف کنیم که نوشتن همچین عنوانی و رسیدگی به ابعاد سفر در یک فصل بسیار کار سخت و زمانبری می باشد و دلیلی جز قرار گرفتن در کشور ایران چیز دیگری نمتواند باشد .

ابتدا به مناطق ی بپردازیم که از آب و هوایی خنک در مناطق جنوبی کشور بپردازیم که نمونه آن را میتوان به جزیره های جنوبی ایران مانند کیش و قشم و هرمزگان اشاره کرد که از بهترین مقاصد سفر در بهار هستند .  

در فصل بهار مخصوصا در ماه فروردین ، کیش بهترین آب و هوای خود را دارد و همین طور جزیره کیش میتواند شادی و هیجان خاصی را به شما بدهد و انرژی که بعد از سفر کردن به این جزیره بدست می آورین باور کردنی نیست .

بهار در جزیره زیبای قشم

جزیره قشم هم یکی دیگر از شهرها و مکان هاییست که در فصل بهار گویی وارد بهشت زیبایی ها شده اید چرا که در مناطق جنوبی در فصل زمستان هوا عالیست و در بهار بو نوعی باید گفت فوق العادست .

چابهار هم یکی دیگر از شهرهای ساحلی است که در فصل بهار سفردوستان زیادی را به سمت خود جذ میکند . اگر تمایل دارید تا در فصل بهار به سفر جنوبی بروید بهترین مقاصد سفر در بهار را میتوان چابهار نام برد .

در واقع با توجه ارائه تعدادی از مناطق گرمسیری که میخواهید سفر کنید باید به این نکته اشاره کنیم که همه چیز به کشوری که در آن زندگی میکنید بستگی دارد و خوشحال باشید که بهترین مقاصد سفر در بهار در کشور شماست .

در واقع ایران از جملع جاهایی در دنیاست که در دل سرما میتوانید به نقاط گرمی بروید که نیاز به تجهیزات سرمایشی دارید و در در دل تابستا به جایی بروید که باید برف بازی را تجربه کنید و این یعنی ایران.

سفر و نقاط پرتردد مشهد،شیراز،اصفهان،یزد

سفر و نقاط پرتردد مشهد،شیراز،اصفهان،یزد

از همه جای ایران که بگذریم و تمایل داشته باشید تا به سفر سیاحتی بروید فصل بهار ارائه دخنده این نیاز است . فروردین با گذر زمان تمام میشود و اختیار و مسئولیت زیباییهایش را بره دست اردیبهشت می سپارد .

این فصل کمی شبیه به ابتدای پاییز است اما کمی برعکس رنگ ها از قهوه ای و قرمز به سبز روشن و بکر تبدیل میشوند .به زیبایی هایی میرسید که میتوان به جرات آن ها را در شیراز تجربه کرد .

شیراز و دیدنی های آن در بهار

اردیبهشت به فصل بهار نارنج در شیراز لقب گرفته فصلی که از تمام دنیا جهانگردان،توریست و گردشگران برای حضور در این بازه زمانی از مدت ها قبل به رزرو تور شیراز پرداخته اند و بعنوان یکی از بهترین مقاصد سفر در بهار می شناسند .

در کنار شهر شیراز میتوان به سفر دوستان شهر اصفهان را هم معرفی کرد زیرا در ااصفهان هم شرایط به همین گونه است و در ایام اردیبهشت جایی برای رزرو هتل اصفهان وجود ندارد و شما نباید دیر اقدام کنید.

بهترین مقاصد سفر در بهار در یزد

 یزد از آب و هوایی گرم و خشک برخوردار است و در این شریط جوی به دلیل شرایط نسبتا بهتر از سایر فصل ها در اردیبهشت یکی از بهترین مقاصد سفر در بهار و بسیار عالی برای سفر می توان اشاره کرد .

درست است که بیشتر ما ایرانی ها برای زیارت به مشهد سفر میکنیم ولی باید بدانید که جاذبه های گردشگری مانند کوه سنگی – مقبره فردوسی -باغ گیاه شناسی نیز میتواند دلیل خوبی برای سفر به این شهر زیارتی می باشد .

پی نوشت ، نتیجه و پیشنهادات ایرونا

درست است که ایران در طی سال به دلیل قرار گرفتن در موقعیت آب و هوایی عالی همراه از مسافران و گردشگران زیادی بهره میبرد اما موضوع بهترین مقاصد سفر در بهار صرفا به معرفی چند شهر خلاصه نمیشود .

پی نوشت ، نتیجه و پیشنهادات ایرونا

در هرکجای ایران که در فصل بهار پا بگذارید به دلیل تمدن غنی و پر شمار تاریخی زیباترین هایی را خواهید دید که در هیچ کجای این کره خاکی نمونه آن را نمیتوان اشاره کرد .

از قلب تاریخ تا فرهنگ غنی و افتخارات و شورشها و حمله هایی که کشورمان را در حالت جنگ قرار داد تا پادشاهان و افتخار آفرینی هایی چون نادرشاه و مشاهیر بزرگی چون سعدی و فردوسی و …

ایجا کشوریست که برای هر نقطه جلدی زیبا را بروی کتابهایش با طالا باید کشید که متاسفانه در این سالها کمتر شاهد رسیدگی به این زیبایی ها هستیم و کمتر به آن اهمیت میدهیم و تمام تلاشمان سفر به کشورهای کوچک و ضعیف همسایه است .

کشورهایی که تا چندی پیش از دل تاریخ به دنبال اسم و رسمش بگردید در انتها به ایران سرزمین مادریمان خواهیم رسید و میفهمیم که این سرزمین تخت پادشاهی بزرگی بود که به اطراف خود سلطه بس عظیم داشت .

در پایان برای بازدید از شهرهای تعریف شده بعنوان بهترین مقاصد سفر در بهار می توانید با استفاده از تورهای داخلی و تور اصفهان ، تور کیش ، تور یزد و تور مشهد سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و برای این موضوع کافیست با ما تماس حاصل فرمایید .

ازینکه در تمامی محتواهای تولید شده توسط ایرونا همراه ما هستید از شما ممنونیم و تشکر میکنیم که با کامنت های خود که نمونه آن میتوان غار سهولان نماد شگفتی در مهاباد اشاره کرد سبب شده اید تا با انرژی بیش از پیش بهتر کنار شما باشیم .