اجرای تور مشهد زمینی یکی از بهترین و باکیفیت ترین برنامه های سفر به مشهد می باشد که در این مقاله به طور کامل درای باره به آن خواهیم پرداخت .

اجرای تور مشهد زمینی

حرم امام رضا

سفر به مشهد با تور مشهد زمینی یکی از شلوغ ترین برنامه هایی بوده که ایرونا در چند سال آن را تجربه و از حجم زیادی از مسافران برخوردار بوده است .

تصور کنید تصمیم گرفته اید به شهر و زادگاه حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) بروید و برای سفر زمینی شما از شرایط بهتری برخوردار هستید .

حال باید اقدام به خرید بلیت قطار یا اتوبوس کنید و برای اینکه بتوانید اقامت خود را در مقصد رزرو کنید بهتر است که از اقبل اینکار را انجام دهید .

خود رزرو هتل در مقصد کاری بسیار زمان بر و کلافه کننده است چرا که با شرایط هتل مد نظر هیچگونه تصویری ندارید و مجبورید به چند جا سر بزنید .

بعد از انتخاب هتل و خستگی فراوان احساس گرسنگی معضل دیگری از سفر است که آن هم فقط به عهده خود شماست و باید باور کنید که خسته هستید .

با تمام این ماجرا هزینه هایی که بعنوان مسافر آزاد میکنید و هزینه پرداخت غذا ذهنیت شما را نسبت به یک سفر با این هزینه ها متفاوت کرده است .

در این بین اتفاقات مانند هزینه رفت و آمدهای درون شهر و منطقه اقامت تا حرم مطهر و اماکن دیدنی و گیر افتادن به رانندگان بی تعهد هم به آن اضافه کنید .

حالا دیگر این برنامه سفر برای شما تمام شده به حساب می آید و دیگر هرگز این سفر را از یاد نخواهید برد چون ضمن هزینه بالای آن شما خسته و کلافه شده اید .

بنابر این برای اینکه بتوانید انتخاب درستی در این باره داشته باشید باز هم به مانند قبل که در مقاله تور مشهد هوایی اشاره شد با ایروناسیر تا پایان این مقاله همراه باشد .

تور مشهد زمینی در طول تاریخ

یکی از روش های سفر به مشهد مقدس استفاده از راه های زمینی می باشد که درباره اجرای آن باید کمی بیشتر توضیح بدهیم .

کافیست کمی برگردیم به سالهای دور زمانی که استفاده از چرخ های چوبی و حیوانات اهلی در مسافرت ها نقش تعیین کننده ای داشتند .

البته نباید ازین موضوع غافل شد که متاسفانه به دلیل سرعت کم و نبود امکانات ، مسافرتی چه بسا سخت و درازمدت را در پیش داشتیم .

کم کم با توجه به بالا رفتن سطح توقع بشر استفاده از امکانات به یک اهرم برای رونق و امکانات سفر تلقی شد و در مدت کوتاهی اختراع خودرو ، جاده های بین شهری و ایجاد خطوط ریلی جایگزین تمام عیاری برای مسافرت شد .

دیگر خستگی درراه بی معنا بود . امکانات روی خوش خودرابه معنای واقعی نشان داده بودند و سفرهای زمینی بخصوص ریلی در بالاترین حد خود قرار داشت

البته که هر چه درباره سفرهای سنتی قبل صحبت کنیم کم خواهد بود اما برای اینکه بتوانیم تا حدی شما را با شرایط قبل سفرهای زمینی آشنا کنیم به نظر مناسب می باشد .

همانطور که اشاره کردیم راههای زمینی یکی از روشهای سفر به مشهد میباشد که اگر تقسیم بندی کنیم باید گفت اجرای تور مشهد زمینی به دوصورت ریلی و جاده ای به میباشد .

یکی از دلایل علاقه مسافران به قطار وجود مسیرهای ریلی متعدد و بی شماریست که در ۱۰ سال اخیر به صورت چشمگیر و قابل توجهی افزایش پیدا کرده است .

بطور مثال در شهرستان های بین راهی مانند ملایر فرودگاهی وجود ندارد اما ایستگاه راه آهن قطار برای مسافران وجود دارد واین سبب شده تاما برای طراحی ازهمه شهرها تولید پکیج های تور مشهد  بیشتر استفاده تمامی کشور را برای استفاده بهره مند سازیم

سفر بصورت ریلی با قطار به مشهد

سفر جاده ای مشهد

قطار واژه ای که هیجان سفر به مشهد را برای هرمسافری متفاوت خواهد کرد . وقتی از قطارصحبت می شود میتوان به مسافرانی صبورو آرام فکر کرد .

آنهایی که آرامش سفر رابه سرعت و هیجان ترجیح می دهند . سفربا قطار گذراز مسیری است که انتظار رسیدن به مقصد در آخرین نقطه آن قرار دارد .

اصلا بگذارید واقع بینانه درباره اجرای تور مشهد زمینی با قطار حرف بزنیم . مسافرانی که باقطار سفر میکنند حتی ازبودن درقطار هم لذت میبرند .

دربعضی از مطالب مشاهده کردیم که درصد بسیار کمی ازمسافران سفر خود را به دلیل عدم توان مالی بصورت اجرای تور مشهد زمینی انجام میدهند .

اما مابقی بخاطر اطمینان سفرو علاقه خودبه قطار ازاین پکیج هاکه ما نمونه خوبی ازآن راتهیه کرده ایم استفاده میکنند .

اگر بخواهیم بصورت کلی و قابل درک توضیح بدهیم ؛ قطارها به دوگروه عادی وتندرو  و سالنی و کوپه ای تقسیم بندی میشوند .

بیشتر سفرهای داخلی در ایران با قطار های کوپه ای انجام میشود همین قطارهای کوپه ای هم به دو صورت قطارهای کوپه ای چهارتخته و شش تخته تقسیم بندی می شوند .

اما در همه قطارهای کوپه ای امکاناتی نظیر تخت ، پتو ، ملحفه ، سیستم صوتی و تصویری وجود دارد .

همچنین وجود رستوران و سالن پذیرایی و سرویس های ایرانی و فرنگی ،کتابخانه ، شبکه پخش زنده تلویزیونی از دیگر امکانات قطار های کوپه ای می باشد .

همچنین قطار های کوچه به هیچ عنوان تندرو نیستند .به هرحال باید گفت سفر با قطار از طرفداران و دوستداران بیشماری برخوردار است.

بخصوص که استفاده از قطار در مسیر مشهد و بصورت زیارتی هم باشد که چه بهتر ، لذت سفر ریلی با قطار دو چندان خواهد شد .

سفر بصورت جاده ای با اتوبوس

سفر جاده ای مشهد

امروزه با توجه به گسترش فضای ترابری بین شهری توسط پایانه های بین شهری و همچنین ورود اتوبوس های ویژه با نام ها و برندهای با کیفیت سبب شده است .

هزینه کم بلیت اتوبوس و اطمینان کامل سفر با ناوگان جدید و مدرن و همچنین امکاناتی که درآن به شان مسافر اهمیت زیادی داده شده است .

یکی ازین موارد اتوبوس های ویژه وی آی پی می باشد که در جایگاه خود حسابی مورد استقبال همسفران این نوع اجرای تور مشهد زمینی قرار گرفته است  .

وجود قهوه جوش ،پذیرایی میان وعده ، سرویس بهداشتی در بعضی از اتوبوس ها ، صندلی تاشو فزاینده با زیر پایی مسطح جهت رفع خستگیاز دیگر امکانات است .

سفر با اتوبوس و گذر از میان ریگزارهای بین راه و دیدن جاده کویری ورق زدن شهر هایی که از آن گذر می کنید آلبوم بزرگی برای ثبت سفرنامه ای جاده ای است .

ما این مهم را برای شما محقق خواهیم ساخت و شما می توانید با استفاده از تور مشهد زمینی به این سفر دلنشین دست یابید .

کافیست با همکاران ما در ایرونا تماس حاصل فرمایید و تور مد نظر خود رابصورت زمینی و با اتوبوس با ما در میان بگذارید .

ما طی بررسی های جامع و مدون و همچنین پیدا کردن هتل هایی که درخور نیاز شما باشد می توانیم پکیجی عالی به شما پیشنهاد دهیم .

همچنین شما میتوانید برای رزرو هتل مشهد از قسمت هتل ها در سایت ایرونا اقدام به رزرو و ذخیره مکان خود نمایید .

وسایل مورد نیاز در اجرای تور زمینی مشهد

تور مشهد ریلی

در تور زمینی مشهد باید مد نظر داشته باشید که اگر در حال سفر با قطار هستید کافیست فقط مدارک شناسایی و کمی لباس همراه داشته باشید .

چرا که در قطارها همه امکانات رفاهی از قبیل کوپه مجزا ، سرویس خواب ، تهویه مطبوع ، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی وجود دارد .

همچنین امکاناتی نظیر رستوران ، کتابخانه ، استقرار پزشک داخل قطار و همچنین مامور امنیتی از دیگر امکانات قطار می باشد .

اما باید در نظر داشته باشید با پیشرفت و توسعه ترابری و حمل و نقل ریلی امکانات جدیدتری از قبیل تلویزیون آنلاین و اینترنت به این ناوگان اضافه شده است .

اما در صورتی که سفر با اتوبوس را انتخاب کردید موضوع کمی متفاوت تر خواهد بود چراکه در این سیستم محدودیت هایی وجود دارد .

متاسفانه بدلیل محدودیت های بستر و امکانات وسایل نقلیه و ظرفیت و گنجایش وسیله سفر  از قبیل اتوبوس امکانات به نسبت قطار کمتر می باشد .

البته همانطور که در پاراگراف بالاتر اشاره شد اتوبوس ها هم دارای امکانات شایان ذکری شده اند مانند اتوبوس های ۲۵ نفره وی آِ پی ازین مدل هستند .

در این اتوبوس ها بجای ظرفیت ۴۴ نفر ۲۵ نیز جانمایی شده اند ،  استفاده از صندلی های تک نفر با امکانات تختشو و زیر پایی نسل جدید از سفر جاده ای را ترتیب داده اند .

همچنین امکانات بیشتری نظیر سیستم تصویری و شبکه پخش فیلم ، تهویه مطبوع استاندارد و قهوه جوش و در بعضی سرویس بهداشتی از امکانات این نسل از اتوبوس ها می باشد .

پشت گردنی و پشتی راحت سبک که نمونه بادی ، عینک آفتابی ، کلاه ، دوربین عکاسی و باطری اضافه و شارژر از دیگر وسایل مورد نیاز در هر سفری می باشد .

راه آهن استان خراسان رضوی

راه آهن مشهد مقدس

شهر مشهد هم به مانند خیلی از شهر های ایران و مراکز استان ها دارای ایستگاه مرکزی راه آهن می باشد . در واقع راه آهن یکی از مهمترین و پردرآمدترین ارگانها و یا می باشد  .

اگر تمایل دارید تا یکی از بیست شاهکار احداث شده قبل از جنگ جهانی را مشاهده کنید کافیست یک سری به شهر مشهد و به ایستگاه راه آهن بزنید .

وقتی به صورت عمیق تر به این سازه زیبا نگاه کنید که از اماکن تاریخی هم می باشد به اصل موضوع و تاریخ ان پی خواهید برد .

بعد از جنگ جهانی دوم در سال ۱۳۱۶ راه آهن بین تهران و مشهد احداث شد و مسیر ریلی حدود ۹۲۶ کیلومتر در دست راه اندازی و احداث قرار گرفت .

به مرور با پیشرفت کار در سال ۱۳۳۵ این مسیر ریلی تکمیل گردید و تا امروز یکی از پرترددترین مسیرهای ریلی کشور بشمار میرود .

شاید کمتر به چشم شما برخورد کرده باشد اما زیباترین نکته جالب این ایستگاه قطار زمانی نمایان می شود که وقتی با قطار وارد ایستگاه قطار میشود شبیه بال های فروهر می باشد .

در این ایستگاه روزانه انواع قطارهای مسافری و باری تردد میکنند و این ایستگاه قطار روزانه نظاره گر عاشقان و زائرانی است برای رسیدن به حضرت رضا سر از پا نمیشناسند .

ما در مقاله ای دیگر درباره ایستگاه های راه آهن شهر های مختلف توضیحات جامعی را تولید و در وبسایت ایرونا سیر قرار خواهیم داد.

شما همسفران ایروناسیر میتوانید برای درک بهتر و آشنایی بیشتر با ایستگاه راه آهن اطلاعات لازم در این باره داشته باشید .

پایانه مسافربری بین شهری

علاوه بر ایستگاه قطار که حجم زیادی از اجرای تور زمینی مشهد رابه خود اختصاص داده است ترمینالهای مسافربری بین شهری هم درجابجایی مسافران سهم بسزایی دارند .

ترمینال مشهددر سال ۶۹ آغاز بکار کرد ونزدیک به ۳۰ سال سابقه‌ی فعالیت درزمینه‌ی انواع خدمات مسافربری جاده‌ای دارد.

در پایانه مسافربری امام رضا مشهد خدمات مختلفی نظیر رزرو بلیت،دریافت وارسال بار به اقصی نقاط کشور ارائه میشود .

بنای پایانه در سال ۱۳۷۵ مورد بازبینی و بازنگری قرارگرفت وبا تصمیم گیری مجدد به ظرفیت و وسعت آن افزوده شد .

همچنین با وجود امکانات و مساحتی ۴۵۰۰۰ هزار متر مربعی سبب شده تا یکی از پیشرفته ترین پایانه های بین شهری باشد .

ظرفیت روزانه ترمینال معراج مشهد چیزی بالغ بر ۶۰۰۰ هزار مسافر می باشد که روزانه با ۲۰۰ دستگاه اتوبوس به تمامی شهر های ایران در حال ارائه خدمت می باشد .

همچنین لازم به ذکر است برای ساخت این مجموعه هزینه ای حدود ۷ میلیارد تومان شده است تا این پایانه شکل بگیرد .

بر اساس اعلام سازمان پایانه‌های مسافربری، ترمینال مشهد به‌طور متوسط روزانه ظرفیت پذیرش بیش از ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس و بیش از ۸۰ هزار مسافر را دارا می‌باشد .

اگر کمی بیشتر بخواهیم وارد شویم باید بگوییم با این حساب ظرفیت این ترمینال در طول سال بیش از ۷۵۰٫۰۰۰ دستگاه اتوبوس است .

از این حیث می باشد که ترمینال مشهد را به بزرگ‌ترین و شلوغ‌ترین ترمینال ایران و سومین ترمینال شلوغ جهان بدل می‌کند.

به همین دلیل برای اینکه بتوانیم تمام و کمال از ترمینال مشهد صحبت کنیم در یک مقاله بصورت یک پاراگراف نمیشود این مطلب را گنجاند .

ازینرو تصمیم گرفتیم تااینجا مختصری دراینباره توضیح دهیم  ودر محتوایی جداگانه باشما صحبت خواهیم کرد .

بهترین زمان سفر با تور زمینی مشهد

تور مشهد زمینی

همانطور که اشاره کردیم سفربه این شهر دردو حالت قطارواتوبوس دردسته اجرای تور زمینی مشهد قرار میگیرد .

اگر بخواهیم درباره تور مشهد زمینی و بهترین زمان سفر صحبت کنیم باید بگوییم برای هرکدام گزینه ها متفاوت است .

اگر برنامه شما همسفران ایرونا سفر بصورت ریلی می باشد باید بگوییم که زمان اینجا معنی و مفهوم خاصی ندارد .

چون در تمام شرایط قیمت قطار از یک سیکل منظم و قابل تامل برخوردار است و در تمامی این مدت تغییرات چشم گیری ندارد .

در واقع حتی در ایام های شلوغی بجر عیدهای مهم نوروز شما با نرخ استاندارد مواجه هستید واین سبب شده تا شما هروقت بخواهید به سفر بروید .

با توجه به اینکه قطارها از مدل های متفاوتی تشکیل شده اند که میتوان به چهار تخته یا شش تخته یا اصلا کوپه ای یا سالنی اشاره کرد .

مورد دوم انتخاب هتل می باشد که هتلها از روال خود برای این شرایط استفاده میکنند یعنی درمواقع غیر پیک نرخ های پایین ودر مواقع شلوغی نرخ استاندارد برد را میدهند .

بنابراین برای انتخاب بهترین زمان مثل همیشه در فصل امتحانات و اوایل پاییز تا اواخر زمستان بهترین زمان برای استفاده از تور زمینی مشهد یا بهتر است .

برای سفر با اتوبوس هم همه موارد فوق صدق میکند و فقط موضوع در جایی شبیه به نرخ کمی متفاوت است چرا که اتوبوس در تمام طول سال و در تمامی فصول یک قیمت است .

بنابراین بیشترین تغییرات را بخواهیم در این پکیج ها بررسی کنیم در تور زمینی مشهد روی هتل ها باید حساب کنیم .

رزرو و اقامت در اجرای تور مشهد زمینی

حالا که با کلیات این برنامه آشنا شده اید و تصمیم گرفته اید که به این سفر بروید شاید برایتان سوال باشد که کجا اقامت داشته باشید ؟

درواقع هرزمان از جهت اقامت میخواهیم صحبت کنیم باید مشهد را به عنوان الگو یا قطب اقامتی کشور ایران بدانیم .

چرا که بزرگترین و بیشترین هتل ها جهت اقامت و ذخیره مکان و کلا صنعت هتلداری در شهر مشهد قرار دارند .

مشهد با وجود انواع مجموعه های اقامتی اعم ازهتلهای آپارتمانی ، سوئیت آپارتمانها ، خانه های مسافر ، مجتمع های اقامتی ، هتلهای یک تا پنج ستاره جای خلاء یا حرفی برای مسافران برای اقامت نگذاشته است .

مسافران محترم برای اینکه بخواهد بهترین اقامت را داشته باشند لازم نیست به دنبال آن بگردند . ایروناسیر برای شما همسفران محترم پیشنهاد دارد.

برای اینکه درگیر دنیایی از هتل ها و تنوع نشوید و در سردرگمی انتخاب هتل نمانید از شما دعوت میکند به قسمت رزرو هتل مشهد سر بزنید .

در این قسمت با استفاده از تجربیات خدومان و بازرسی های صورت گرفته از تمامی هتل های مشهد را با توجه به امکانات و نیازهای اطلاعاتی قرار داده ایم .

ما تلاش کردیم تا موردی از گوشم چشم شما دور نماند تا بتوانید با درک بهتر اقامت خود را انتخاب کنید .

ما به این موضوع پرداخته ایم که شما از چه درجه هتلی با چه امکاناتی ، فاصله هتل مد نظر شما و یا چه قیمتی را برای اقامت خود مد نظر دارید و همه ی اینها را در این قسمت خواهید دید .

ما در تمامی محتوا مانند اجرای تور مشهد هوایی به این موضوع اشاره کردیم و به دلیل اهمیت این موضوع بازهم در این محتوا اقامت در هتل را یادآوری کرده ایم .

سوالاتی متداول درباهر اجرای تور مشهد زمینی عبارتند از :

بنابراین برای انتخاب بهترین زمان مثل همیشه در فصل امتحانات و اوایل پاییز تا اواخر زمستان بهترین زمان برای استفاده از تور زمینی مشهد یا بهتر است .

اگر بخواهیم بصورت کلی و قابل درک توضیح بدهیم ؛ قطارها به دوگروه عادی وتندرو  و سالنی و کوپه ای تقسیم بندی میشوند .

 بیشتر سفرهای داخلی در ایران با قطار های کوپه ای انجام میشود همین قطارهای کوپه ای هم به دو صورت قطارهای کوپه ای چهارتخته و شش تخته تقسیم بندی می شوند .

برای اینکه درگیر دنیایی از هتل ها و تنوع نشوید و در سردرگمی انتخاب هتل نمانید از شما دعوت میکند به قسمت رزرو هتل مشهد سر بزنید .

همچنین برای استفاده از تور مشهد روی عبارت مورد نظر کلیک کنید .