اجرای تور مشهد زمینی

یکی از روش های سفر به مشهد مقدس استفاده از راه های زمینی می باشد  که درباره اجرای آن باید کمی بیشتر توضیح بدهیم . کافیست کمی برگردیم به سالهای دور زمانی که استفاده از چرخ های چوبی و حیوانات اهلی در مسافرت ها نقش تعیین کننده ای داشتند و البته نباید ازین موضوع غافل شد که متاسفانه به دلیل سرعت کم و نبود امکانات ، مسافرتی چه بسا سخت و درازمدت را در پیش داشتیم . کم کم با توجه به بالا رفتن سطح توقع بشر استفاده از امکانات به یک اهرم برای رونق و امکانات سفر تلقی شد و در مدت کوتاهی اختراع خودرو ، جاده های بین شهری و ایجاد خطوط ریلی جایگزین تمام عیاری برای مسافرت شد . دیگر خستگی در راه بی معنا بود . امکانات روی خوش خود را به معنای واقعی نشان داده بودند و سفرهای زمینی بخصوص ریلی در بالاترین حد خود قرار داشت .

البته که هر چه درباره سفر های سنتی قبل صحبت کنیم کم خواهد بود اما برای این مقاله به نظر مناسب می باشد . همانطور که اشاره کردیم راه های زمینی یکی از روش های سفر به مشهد می باشد که اگر بخواهیم تقسیم بندی کنیم باید گفت تور مشهد زمینی به دو صورت ریلی با قطار و جاده ای به وسیله نقلیه می باشد .

تور مشهد زمینی با وسیله نقلیه بین شهری

امروزه با توجه به گسترش فضای ترابری بین شهری توسط پایانه های بین شهری و همچنین ورود اتوبوس های ویژه با نام ها و برندهای با کیفیت سبب شده تا دیگر سفر با خودرو شخصی کمتر مورد استقبال می باشد . هزینه کم بلیت اتوبوس و اطمینان کامل سفر با ناوگان جدید و مدرن و همچنین امکاناتی که درآن به شان مسافر اهمیت زیادی داده شده است . یکی ازین موارد اتوبوس های ویژه وی آی پی یا همان تک صندلی ۲۵ نفره می باشد که قابلیت خوابیدن تا ۱۳۰ درجه را دارا می باشد .

وجود قهوه جوش ،پذیرایی میان وعده ، سرویس بهداشتی در بعضی از اتوبوس ها ، صندلی تاشو فزاینده با زیر پایی مسطح جهت رفع خستگی مسافر که بیشتر شبیه به صندلی دندانپزشکی می باشد . سفر با اتوبوس و گذر از میان ریگزارهای بین راه و دیدن جاده کویری ورق زدن شهر هایی که از آن گذر می کنید آلبوم بزرگسیت برای ثبت سفرنامه ای جاده ای و ما با اجرای تور مشهد این مهم را برای شما محقق خواهیم ساخت .

تور مشهد با اتوبوس

تور مشهد زمینی با قطار بصورت ریلی

قطار واژه ای که هیجان سفر را برای هر مسافری متفاوت تر خواهد کرد . وقتی از قطارصحبت می شود می توان به مسافرانی صبور و آرام فکر کرد . آنهایی که آرامش سفر را به سرعت و هیجان ترجیح می دهند . سفر با قطار گذر از مسیری است که انتظار رسیدن به مقصد در آخرین نقطه آن قرار دارد . اصلا بگذارید واقع بینانه در این باره حرف بزنیم . مسافرانی که با قطار سفر می کنند حتی از بودن در قطار هم لذت میبرند .

در بعضی از مطالب مشاهده کردیم و طبق بررسی های بعمل آمده توسط تیم آنالیز ایرونا به این نتیجه رسیده ایم که درصد بسیار کمی از مسافران سفر خود را به دلیل عدم توان مالی بصورت ریلی انجام می دهند و مابقی بخاطر اطمینان سفر و علاقه خود به قطار که در این دو گروه مسافران هم از سطح مالی بسیار خوبی برخوردار هستند .

به هرحال باید گفت سفر با قطار از طرفداران و دوستداران بیشماری برخوردار است و بخصوص که استفاده از قطار در مسیر مشهد و بصورت زیارتی هم باشد که چه بهتر ، لذت سفر ریلی با قطار دو چندان خواهد شد .

اگر بخواهیم بصورت کلی و قابل درک توضیح بدهیم ؛ قطار ها به دو گروه عادی و تندرو  و سالنی و کوپه ای تقسیم بندی میشوند ، بیشتر سفرهای داخلی در ایران با قطار های کوپه ای انجام میشود اما همین قطارهای کوپه ای هم به دو صورت قطارهای کوپه ای چهارتخته و شش تخته تقسیم بندی می شوند . در همه قطارهای کوپه ای امکاناتی نظیر تخت ، پتو ، ملحفه ، سیستم صوتی و تصویری ، شبکه پخش تلویزیون ، کتابخانه ، پزشک و مامور امنیتی وجود دارد . همچنین وجود رستوران و سالن پذیرایی و سرویس های ایرانی و فرنگی از دیگر امکانات قطار های کوپه ای می باشد .

یکی از دلایل علاقه مسافران به قطار وجود مسیر های ریلی متعدد و بی شماریست که در ۱۰ سال اخیر به صورت چشمگیر و قابل توجهی افزایش پیدا کرده است .بطور مثال در شهرستان های بین راهی مانند ملایر فرودگاهی وجود ندارد اما ایستگاه راه آهن قطار برای مسافران وجود دارد و این سبب شده تا ما برای اجرای تور مشهد از همه شهرها از مسیر های بین راهی جهت تولید پکیج های تور مشهد زمینی با قطار یا بصورت ریلی بیشتر استفاده و مسافران تمامی کشور را برای استفاده از تورهای خود بهره مند سازیم .

تور مشهد با قطار