خبر-رعایت بهداشت در سفر

خبر-رعایت بهداشت در سفر

امروزه مسافرت ها بعنوان یکی از بهترین راهکارهای آرامش فکر و جنجال ها در بین مردم جهان می باشد که به روش های مختلف صورت می گیرد . مسافرت نه تنها از نظر روحی شما را در آرامش می برد بلکه در بعضی مواقع با مشکلاتی همراه می باشد . در این بین مسافرت به شهر های زیارتی از اولویت  بالاتری قرار دارد . بطور مثال در نظر داشته باشید که به شهر مشهد مقدس رفته اید و بدلیل شلوغی این شهر و وجود همیشه مملو از زائر و همسفرانی که بصورت تور مشهد آمده اند یا با سایر وسایط دیگر به شهر مشهد مشرف شده اند را در نظر داشته باشید . شما به شهر مقدس مشهد رفته اید  و معمولا در شهر مشهد همیشه مسافرانی از اقصی نقاط ایران و جهان به مشهد مقدس می آیند و بدلیل وجود انواع بیماری ها در اقصی نقاط ایران و جهان بطور ناآگاهانه شما همسفر تور مشهد یا زائر مشهد در این بین حضور دارید و براحتی ناقل انواع بیماری هستید و با ارتباط خود بین سایر همسفران تور مشهد و همراهانی که به مشهد آمده اند سبب ارتقا و افزایش ویروس و بیماری در بین دیگران و خود شده اید . ما در این مقاله تلاش کرده ایم تا با اطلاع رسانی بجا و مطمئن شما را (همسفران و زائران تور مشهد) را با پاره ای از این مشکلات آشنا سازیم.همسفران محترم تورهای داخلی علی الخصوص تور مشهد مقدس لطفا به موارد ذیل توجه داشته باشید .
 بهداشت در سفر
 مسافرت،به علت استراحت کم ،خستگی راه، تغییر شرایط آب وهوایی و تهیه ی آب و مواد غذایی از منابع گوناگون در شهرهاو روستاهای مختلف مسیر سفر،کاهش مقاومت بدن را به همراه دارد و ازطرفی مسافر بیش از سایر مواقع در معرض بیماری ها قرار می گیرد و عوامل خطرآفرین بیش از همیشه او رااحاطه می کنند.لذا رعایت ظوابط و نکات ایمنی و بهداشتی ضرورت بیشتری می یابدوبا حساسیت مضاعف باید مورد توجه قرار گیرد.بنابراین گرچه مسافرت های خانوادگی می توانند مایع آرامش و تفریح باشند،در صورتی که مشکلات پزشکی غیر منتظره ای در حین آنها رخ دهد،ممکن است بسیار تنش زا شوند.والدین باید در حین سفر،آمادگی های لازم برای مشکلات بهداشت احتمالی رادر طراحی برنامه ی تعطیلات خودبگنجانند.به رعایت این نکات در مورد آمادگی های بهداشتی در سفر توجه داشته باشید.
اول یک جعبه کمک های اولیه سفرایجاد کنید که حاوی داروهای اعضای خانواده که به طورمرتب مورد مصرف قرار می گیرند و نیز داروهایی برای بیماری های ناگهانی مانند گرفتگی بینی یا دانه های پوستی باشد.میوه هایی را که خریداری می کنید،با آب تمیز و بهداشتی، یکی یکی و به دقت بشویید. ریختن میوه ها در داخل لگن دستشویی اماکن ،می تواند بر آلودگی سطح آن بیافزاید.در مورد موضوعات بهداشتی وسیله ی سفرخود هم فکر کنید.اگر کودک شما به "بیماری حرکت"حساس است،او را در وسط هواپیما روی بال ننشانید.اگر با ماشین سفر می کنید، برای جلوگیری از بیماری حرکت، نگذارید کودکان در ماشین مطالعه و یا به پایین نگاه کنند.اگر آنها احساس ناخوشی کردند،باید به نقطه ای در جلوی شان خیره شوند.هنگامی که جایی را برای اقامت در محل سفرتان رزرو می کنید ،بهتر است محلی را انتخاب کنید که نزدیک ترین فاصله را با یک درمانگاه اورژانس داشته باشد.شماره ی تلفن دکترتان را همراه داشته باشیدتا درصورتی که سوال پزشکی داشته باشید،بتوانید با او تماس بگیرید.
نکات بهداشتی در زیارت
اگرقصد سفر به شهرهای زیارتی را دارید رعایت نکات بهداشتی باعث می شود در زمان رفتن به تمامی مکان های زیارتی پرجمعیت وتردد،کمتر در معرض ابتلا به انواع بیماری های واگیردار تنفسی و گوارشی قرار بگیرید و بتوانید از سفر وزیارت خود حداکثر استفاده را ببرید.
سعی کنید که به خصوص اگر کودک یا فرد مسنی همراه شماست،از تشرف به حرم در ساعات شلوغ پرهیز کنید چون در این ساعات میزان تجمع قطره های تنفسی و میکروب ها وویروس ها در هوا بیشتر است.ترجیحا خلوت ترین و کم تردد ترین ساعات را انتخاب کنید و اگر امکان پذیر نیست ،حتی الامکان در ساعات شلوغ از ماسک های تنفسی استفاده کنید.یک عدد ژل ضدعفونی کننده ی دست بدون نیاز به آب که قابل تهیه از داروخانه ها است را به همراه داشته باشیدو اگر خواستید در حرم چیزی بخورید قبل از آن،دستانتان را ضدعفونی کنید.از سوپر مارکت ها یا داروخانه ها یک بسته دستکش یک بار مصرف نایلونی تهیه و موقع استفاده از دستشویی های حرم از آن ها استفاده کنید.اگر این امکان در دسترس نبود،پس از خروج از دستشویی هم دستانتان و هم شیر دست شویی را کاملا با آب و صابون بشویید و آب کشی کنید.از خرید مواد خوراکی از دستفروش های اطراف حرم پرهیز کنید و مواد غذایی را فقط از فروشگاه های معتبر تهیه کنید.موقع خرید حتما به تاریخ تولید و انقضاءو مجوز بهداشتی روی بسته بندی توجه کنید.پس از برگشتن از حرم و رسیدن به محل اقامت ،قبل از هر کاری دستان خود و کودکانتان را با آب و صابون بشویید.

همچنین شما می توانید با انتخاب تور مشهد از شهر خودتان سفر زیارتی و سیاحتی خود را بطور دلخواه و با میل و سلیقه خودتان خریداری نمایید . برای خرید تور مشهد از شهر خودتان کافیست بروی آیکون مد نظر کلیک نمایید .

  

کلمات مرتبط در تور مشهد یا هتل های مشهد  که اغلب با آن برخورد می کنید یا با استفاده از این کلمات وارد وب سایت شرکت ایروناسیر شده اید . همواره این کلمات از رتبه بهتری برخوردار هستند و شما هنگامی که با این کلمات تور ، بلیت و یا هتل مد نظر را جستجو می کنید به وب سایت ما هدایت می شوید . با هم برخی ازین کلمات را میبینیم .
 تور مشهد, تور مشهد زمینی, تور مشهد هوایی, تور مشهد ترکیبی, تور زمینی مشهد, تور ترکیبی مشهد, تور هوایی مشهد, تور مشهد از اصفهان, تور مشهد از اصفهان زمینی, تور مشهد از اصفهان هوایی, تور مشهد از اصفهان ترکیبی, تور مشهد از شیراز, تور مشهد از شیراز زمینی, تور مشهد از شیراز هوایی تور مشهد از شیراز ترکیبی, تور مشهد از تبریز, تور مشهد از تبریز زمینی, تور مشهد از تبریز هوایی, تور مشهد از تبریز ترکیبی, تور مشهد از ساری, تور مشهد از ساری زمینی, تور مشهد از ساری هوایی, تور مشهد از ساری ترکیبی, تور مشهد از کرمان, تور مشهد از کرمان زمینی, تور مشهد از کرمان هوایی, تور مشهد از کرمان ترکیبی, تور مشهد از یزد, تور مشهد از یزد زمینی, تور مشهد از یزد هوایی, تور مشهد از یزد ترکیبی, تور مشهد از اهواز, تور مشهد از اهواز زمینی, تور مشهد از اهواز هوایی, تور مشهد از اهواز ترکیبیتور مشهد از بندرعباس, تور مشهد از بندرعباس زمینی, تور مشهد از بندرعباس هوایی, تور مشهد از بندرعباس ترکیبی, تور مشهد با قطار, تور مشهد با هواپیما, تور مشهد با پرواز, رزرو هتل در مشهد, تور هوایی مشهد, تور زمینی مشهد, تور ترکیبی مشهد, تور اصفهان مشهد, تور شیراز مشهد, تور تبریز مشهد, تور ساری مشهد, تور کرمان مشهد, تور یزد مشهد, تور اهواز مشهد, تور بندرعباس مشهد, تور شیراز, تور اصفهان, تور کیش, تور قشم, تور شیراز زمینی, تور شیراز هوایی, تور شیراز ترکیبی, تور اصفهان زمینی, تور اصفهان هوایی, تور اصفهان ترکیبی, تور قشم زمینی, تور قشم هوایی, تور قشم ترکیبی, تور کیش هوایی, تور هوایی کیش, تور زمینی شیراز, تور هوایی شیراز, تور ترکیبی شیراز, تور زمینی اصفهان, تور هوایی اصفهان, تور ترکیبی اصفهان, تور زمینی قشم, تور هوایی قشم, تور ترکیبی قشم,