خبر-تور مشهد-چگونه زعفران بخریم

خبر-تور مشهد-چگونه زعفران بخریم

شما همسفر محترم تور مشهد وقتی به شهری مشهد سفر میکنید علاوه بر بازدید از دیدنی ها و زیبایی های آن و زیارت آستان مقدس رضوی معمولا برای سایر بستگان بعنوان سوغات خریداری می کنید .یکی ازین سوغاتی های  نامدارو با اصل و نصب شهر مشهد مقدس و زعفران می باشد که با قیمتی گزاف در کنار تمام زیبایی ها چشم هر زائر یا مسافر مشهد را بخود خیره می کند . زعفران با تمام خواص خوب خود از قیمتی بالا برخوردار است و به لحاظ نوع مصرف آن بصورت گرمی یا مثقال خریداری می شود .اما مطلبی که حائز اهمیت است نوع محصول زعفران و اصل و تقلبی بودن این محصول می باشد.همسفران تور مشهد در صورتی که نیاز به خرید زعفران دارند لطفا با راهنمایی کارشناسان تور مشهد میتوانند به فروشگاه های معتبر عرضه زعفران در شهر مشهد مراجعه کنند و این سوغات گرانبها را تهیه کنند . ضمنا جهت اینکه بتوانید شناخت نسبی داشته باشید مطالبی نسبتا جامع دراین باره برایتان درج کرده ایم که با مطالعه آن شما همسفر تور مشهد را در روند خرید زعفران اصل کمک خواهد کرد .از شما همسفران و زائران تور مشهد دعوت می کنیم تا مطالب ذیل را مطالعه نمایید .
 راه های شناسایی زعفران خالص از تقلبی
افزایش وزن زعفران با استفاده از آغشته کردن این گیاه به چربی،عسل و...حرفه ای ترین روش تقلب در فروش زعفران است و رنگ کردن قسمت های سفید این گیاه با رنگ طبیعی زعفران محترمانه ترین شیوه در تقلب طلای سرخ است که برای مصرف کنندگان به راحتی قابل تشخیص نیست اما اطلاعات پی آمده ممکن است شما را هنگام خرید این محصول یاری کند.تقلب در زعفران منحصر به مخلوط کردن یک گیاه شبیه زعفران با این محصول نیست بلکه زعفران تقلبی حتی شامل سنگین کردن وزن آن با استفاده از چربی عسل،نمک شکر هم می شودچرا که این گیاه ارزش بالایی دارد لذا سودجویان را به سمت خودش می کشاندتا با هر چیز که می توانند در زعفران غش کنند.یکی از راههای تقلب در زعفران این است که کلاله های آن را بنوعی چربی،شکر،نمک یا عسل آغشته می کنند و وزن آن را افزایش می دهند.در این روش متقلبان  به گونه ای حرفه ای و البته تخصصی تقلب می کنند که به سادگی نمی توان خالص بودن ونبودن  زعفران را تشخیص داد چرا که آنها ماه ها تلاش می کنند با آغشته کردن این گیاه به مواد دیگر بتوانند سود بیشتری به جیب بزنند.متقلبان حرفه ای با مهارت بالا این مواد را به صورت محلول روی کلاله های زعفران می پاشند و هنگامی که خشک می شود وزن زعفران افزایش می یابد که به راحتی قابل تشخیص نیست.
 
روش های شناسایی زعفران عسلی یا روغنی
گرچه خالص بودن یا نبودن زعفران درآزمایشگاه ها به راحتی قابل شناسایی است اما تشخیص آن برای مصرف کنندگان به راحتی ممکن نیست با این حال،اگر کلاله های زعفران بسیار براق باشد باید به آن شک کرد یا در صورت مشاهده ی این ظاهر غیر طبیعی آن را بین انگشتان دست یا روی کاغذ له کرد تا دید ماده ای خالص از آن روی کاغذ نقش می بندد و کاغذ و انگشتان دست چرب می شود که در این صورت مشخص می شود زعفران به چربی خاصی آغشته شده تا وزنش بیشتر شود.
 
رنگ مصنوعی،تقلبی خطرناک در زعفران
یکی دیگر از راه های تقلب در زعفران استفاده از رنگ مصنوعی است،اگر رنگ های مصنوعی در زعفران به کار رفته باشددر آزمایشگاه قابل تشخیص است چرا که پایین بودن قدرت رنگ دهی آن نشان دهنده این تقلب خواهد بود.
این رنگ های مصنوعی برای سلامتی انسان بسیار خطرناک است و در واقع کل رنگ هایی که از مکه به عنوان زعفران و غالبا به شکل پودر به کشور وارد می شود از همین رنگ های خطرناک مصنوعی است.
 
تقلبی که متقلبان می توانند روی آن قسم بخورند!
یکی دیگر از روش های تقلب در زعفران استفاده از رنگ طبیعی این گیاه برای رنگ کردن دیگر قسمت های سفید زعفران ومخلوط کردن آن با این محصول است.این روش محترمانه ترین روش تقلب است که متاسفانه بسیار رایج شده است.
متقلبان وعرضه کنندگان می توانند روی خالص بودن زعفران خود نیز قسم بخورندچرا که از هیچ چیزبه غیر از زعفران در آن استفاده نکرده اند اما روش شناسایی در این نوع تقلب برای مصرف کنندگان بسیار سخت است.
 
ظاهر زعفران باید چگونه باشد؟
شکل ظاهری زعفران یکی از روش های شناسایی خالص بودن است.به گونه ای که پایین گیاه میله ای و انتهای آن دندانه دار،پهن و قیچی شکل است.هم چنین رنگ زعفران باید قرمز تند باشد نه روشن و شکل آن نیز باید براق باشد.

همچنین شما می توانید با انتخاب تور مشهد از شهر خودتان سفر زیارتی و سیاحتی خود را بطور دلخواه و با میل و سلیقه خودتان خریداری نمایید . برای خرید تور مشهد از شهر خودتان کافیست بروی آیکون مد نظر کلیک نمایید .

  


کلمات مرتبط در تور مشهد یا هتل های مشهد  که اغلب با آن برخورد می کنید یا با استفاده از این کلمات وارد وب سایت شرکت ایروناسیر شده اید . همواره این کلمات از رتبه بهتری برخوردار هستند و شما هنگامی که با این کلمات تور ، بلیت و یا هتل مد نظر را جستجو می کنید به وب سایت ما هدایت می شوید . با هم برخی ازین کلمات را میبینیم .
 تور مشهد, تور مشهد زمینی, تور مشهد هوایی, تور مشهد ترکیبی, تور زمینی مشهد, تور ترکیبی مشهد, تور هوایی مشهد, تور مشهد از اصفهان, تور مشهد از اصفهان زمینی, تور مشهد از اصفهان هوایی, تور مشهد از اصفهان ترکیبی, تور مشهد از شیراز, تور مشهد از شیراز زمینی, تور مشهد از شیراز هوایی تور مشهد از شیراز ترکیبی, تور مشهد از تبریز, تور مشهد از تبریز زمینی, تور مشهد از تبریز هوایی, تور مشهد از تبریز ترکیبی, تور مشهد از ساری, تور مشهد از ساری زمینی, تور مشهد از ساری هوایی, تور مشهد از ساری ترکیبی, تور مشهد از کرمان, تور مشهد از کرمان زمینی, تور مشهد از کرمان هوایی, تور مشهد از کرمان ترکیبی, تور مشهد از یزد, تور مشهد از یزد زمینی, تور مشهد از یزد هوایی, تور مشهد از یزد ترکیبی, تور مشهد از اهواز, تور مشهد از اهواز زمینی, تور مشهد از اهواز هوایی, تور مشهد از اهواز ترکیبیتور مشهد از بندرعباس, تور مشهد از بندرعباس زمینی, تور مشهد از بندرعباس هوایی, تور مشهد از بندرعباس ترکیبی, تور مشهد با قطار, تور مشهد با هواپیما, تور مشهد با پرواز, رزرو هتل در مشهد, تور هوایی مشهد, تور زمینی مشهد, تور ترکیبی مشهد, تور اصفهان مشهد, تور شیراز مشهد, تور تبریز مشهد, تور ساری مشهد, تور کرمان مشهد, تور یزد مشهد, تور اهواز مشهد, تور بندرعباس مشهد, تور شیراز, تور اصفهان, تور کیش, تور قشم, تور شیراز زمینی, تور شیراز هوایی, تور شیراز ترکیبی, تور اصفهان زمینی, تور اصفهان هوایی, تور اصفهان ترکیبی, تور قشم زمینی, تور قشم هوایی, تور قشم ترکیبی, تور کیش هوایی, تور هوایی کیش, تور زمینی شیراز, تور هوایی شیراز, تور ترکیبی شیراز, تور زمینی اصفهان, تور هوایی اصفهان, تور ترکیبی اصفهان, تور زمینی قشم, تور هوایی قشم, تور ترکیبی قشم,