آژانس مسافرتی ایرونا سیرآژانس مسافرتی ایرونا سیر

ثبت نام شما به این معنی است که تمامی قوانین ایرونا سیر را خوانده اید و قبول دارید

در حال حاضر عضو هستید؟

آژانس مسافرتی ایرونا سیرآژانس مسافرتی ایرونا سیر
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

اماکن دیدنی مشهد

اماکن دیدنی مشهد

اگر شما قصد سفر به مشهد مقدس را دارید و میخواهید بدانید که در سفرتان به مشهد از چه مکانهایی میتوانید بازدید کنید و یا اگر در حال حاضر در شهر مشهد هستید و میخواید با امکان دیدنی مشهد آشنا شوید به این مقاله توجه کنید.

باغ پرندگان مشهد

باغ پرندگان سپاد، یکی از شکیل ترین جاذبه های گردشگری استان خراسان رضوی و شهر مشهد است، که با توجه به حجم بالای گردشگر این باغ به حضور و ماندگاری زائر در شهر مشهد کمک می کند.

آدرس: استان خراسان رضوی، مشهد، فتح آباد، بلوار بهارستان، ایران

مشاهده آدرس روی نقشه

پرندگان کمیاب، ایرانی، آفریقایی، آسیایی و… در این پارک جذابیت خاص خود را دارد. اگر همراه کودک خود میخواهید به گشت در مشهد بروید یکی از گزینه های مناسب باغ پرندگان میباشد. در حال حاضر بیش از ۷۰۰ پرنده در این مجموعه نگه داری می شوند که می توان در طی روز از تماشای آنها لذت برد و اوقات خوشی را در فضای پارک سپری کرد.

پارک ملت مشهد

پارک ملت یکی از جاذبه های گردشگری مشهد و بزرگ ترین پارک این شهر است. مساحتش ۷۲ هکتار و بزرگ ترین چرخ و فلک خاور میانه را دارا میباشد. قسمتی از این پارک مخصوص بانوان است.

آدرس: استان خراسان رضوی، مشهد، Vakilabad، Emamat street، ایران

مشاهده آدرس روی نقشه

باغ وحش وکیل آباد

باغ وحش دارای حیوانات گوشتخوار، علف خوار، آبزی، خزنده و پرندگان مختلف میباشد و جزو جاذبه های گردشگری استان خراسان رضوی است.یکی از جذاب ترین مناطقی که می تواند به خوبی نظر گردشگران تورمشهد را به خود جذب کند بازدید از باغ وحش وکیل آباد مشهد است.

در سال ۱۳۳۹ اولین باغ وحش مشهد در این شهر تاسیس شد.

آدرس: استان خراسان رضوی، مشهد، انتهای وکیل آباد، ایران

مشاهده آدرس روی نقشه

پارک طبیعی هفت حوض (دره هفت حوض)

یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی مشهد است، پارک طبیعی حفت حوض در دل کوه های خلج میباشد.

این منطقه حدود ۷ کیلومتر با مشهد فاصله دارد و بعد از طی این مسافت باید ماشین در جایی پارک شود  و باقی مانده مسیر که ۲ کیلومتر است رو پیاده طی کنید.

این منطقه شامل ۷ حوضچه طبیعیِ که آب در آنها جریان دارد. بعضی از این حوضچه ها به اندازه یک استخر کوچک وسعت دارند. آب بعد از عبور از این هفت حوضچه به حوضی بزرگتر می ریزد و رودخانه مسیرش را ادامه می دهد. این پدیده طبیعی حوض ها یا «دولین های» متعدد، بر اثر فرسایش شیمیایی توسط باران های اسیدی در بستر یکی از سرشاخه های رودخانه طرق از در ارتفاعات رو به جنوب بینالود شگل گرفته است.

آدرس: Razavi Khorasan Province, هفت حوض،, Iran

مشاهده آدرس روی نقشه

باغ گیاه شناسی مشهد

باغ گیاه شناسی مشهد، شامل بخش های مختلفی از جمله باغ گل رز، قطعه آموزشی و نمایشی، مجموعه گیاهی منطقه رویشی ایران، مجموعه آربراتوم و سیستماتیک گیاهی، باغ میوه های بومی ایران، مجموعه گیاهی سوزنی برگان، مجموعه نمایشی باغ صخره ای و مجموعه نهالستان و گلخانه های تکثیری میباشد. این باغ به منظور حفاظت و نگهداری از گیاهان و تهیه بانک ژن زنده گیاهی، آشنایی دانشجویان و شهروندان با انواع گونه های گیاهی، انجام برنامه های مطالعاتی و پژوهشی، ترویج استفاده شهروندان از گل و گیاه و … احداث شده و در بلوار جمهوری اسلامی، حد فاصل چهارراه مقدم و میدان غدیر واقع شده است.

آدرس: استان خراسان رضوی، مشهد، بلوار جمهوری

مشاهده آدرس روی نقشه

درباره نویسنده

37 پست ها

شاید دوست داشته باشید

ارسال نظر

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید